Hlavní obsah
Interiér dekorujte zarážkami na knihy nebo stojánky na šperky ve tvaru siluet. Foto: Red Candy, Red Candy, Design Gift Shop

Interiérové kousky inspirované stíny dodají prostoru hloubku

Pokud jste fandové nápaditého designu a baví vás hra světla a stínů, pak zkuste do interiéru zakomponovat i kousky, které už jako pouhé stíny vypadají. Tyto prvky se hodí hlavně do interiérů mladších generací a prostor zařízených v minimalistickém nebo trendy brutalistním stylu.

Interiér dekorujte zarážkami na knihy nebo stojánky na šperky ve tvaru siluet. Foto: Red Candy, Red Candy, Design Gift Shop
Interiérové kousky inspirované stíny dodají prostoru hloubku

Doplňky inspirované stínováním působí hodně nevšedně. Falešné stíny vypadají obzvlášť efektně zejména na textiliích a podlahovinách.

Pokud chcete tento účinek znásobit, vyzkoušejte prolínání světlých a tmavých odstínů jedné barvy. Prostor tak dostane hloubku a bude vypadat mnohem plastičtěji a působivěji.

Textilie s motivem stínů dodají interiéru na zajímavosti.

Foto: Rug Society, Red Candy

Osvětlení, které rozvíjí hru světla a stínů, dodá interiéru dramatickou atmosféru.

Foto: CaosCreo, Yellow Octopus

Kousky, které imitují stíny, se hodí zejména do světlejších interiérů. Nejlépe vyniknou na sněhově bílém pozadí. Dobře se budou vyjímat i na stěnách v jemných pudrových pastelových barvách. Chybu s nimi neuděláte ani na pozadí v sytě žluté banánové barvě.

Ale pozor, v interiéru s tmavou výmalbou nebo ve stísněných malých bytech mohou tyto prvky naopak opticky zmenšovat obytný prostor. Mohl by pak kvůli nim působit trochu depresivně, až strašidelně. Vyplatí se tedy zacházet s nimi opatrně a vyvažovat je světlými tóny.

Volte kousky v černé barvě, které kopírují jen tvary objektů.

Foto: Annabel James, Melody Maison

Kousky imitující stíny vnesou do prostoru magickou atmosféru.

Foto: Melody Maison, Design Gift Shop

Stěny dolaďte stylovými tapetmi a obrázky.

Foto: Mindthegap, Etsy

Nebojte se volit originální prvky, které v podvečer trochu oklamou zrak a budou vypadat jako reálné objekty. Hosté toto zpestření bezpochyby uvítají. Inspirovat se můžete i karikaturami a komiksem obecně, který také pracuje se siluetami a obrysy.

Zajímavým oživením se mohou stát i tapety v černobílém provedení, které doladí interiér s kousky inspirovanými hrou světla a stínů k dokonalosti. Hodí se hlavně do obývacích a pánských pokojů.

Tmavé barvy se v poslední době vrací na scénu. Jsou trendy i v kuchyních. Vyžadují ale opatrné zacházení a nepřehánět to s nimi, aby prostor nepůsobil potemněle a smutně.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků