Hlavní obsah
Zleva: polštářek pro hypochondry a talíř pro nacvičování umístění lidských orgánů. Foto: HOTcraze, Present Indicative (3x)

Interiérové doplňky pro milovníky medicíny pobaví malé i velké

Pokud nevíte, jak zařídit pokoj mladému medikovi nebo osobám, které mají medicínu jako svůj koníček, zkuste se inspirovat doplňky připomínajícími léky nebo učební pomůcky. Stanou se hravou součástí interiéru mladých generací.

Zleva: polštářek pro hypochondry a talíř pro nacvičování umístění lidských orgánů. Foto: HOTcraze, Present Indicative (3x)
Interiérové doplňky pro milovníky medicíny pobaví malé i velké

V kuchyni mladých mediků a fandů lékařství vyniknou sklenice a hrníčky s potiskem učebních materiálů. Ty si je možné nechat vytvořit i na zakázku ve foto studiích. Opakování látky se tak stane součástí každodenních rituálů.

Pobaví i vykrajovátka na sušenky s tvary různých orgánů. Ta se stanou velmi působivou dekorací. Vhodným doplňkem do kuchyní i obývacích pokojů jsou i vázy ve tvaru laboratorních baněk. [celá zpráva]

V kuchyni uplatníte sklenice s výukovými potisky i tvarovátka na sušenky v podobě různých orgánů.

Foto: Present Indicative

Stylově bude vypadat osvětlení ve tvaru prášků a tabletek. To se hodí hlavně do střídmě zařízených interiérů s futuristickými rysy, kterým vládnou hi-tech materiály a oblé tvary.

Osvětlení připomínající léky zapadne do moderních a futuristických interiérů.

Foto: Novinky.cz, Ikea

Prostor by měl být zařízený spíš jednoduše, aby jednotlivé drobné kousky s touto tematikou co nejvíc vynikly a aby prostor nevypadal jako krámek s dárkovými předměty.

Klasická umělá lebka by v pokojích mladých mediků neměla chybět. Třeba v podobě němého sluhy nebo květináče.

Foto: Gentleman s Valet Company, DaWanda

Ložnici bude slušet jednoduché bílé nebo blankytně modré povlečení bez vzoru, aby vynikly tematické polštářky.

I výmalba prostoru by měla být sterilně bílá či v chladných namodralých tónech.

Polštáře a sedací nábytek může připomínat viry a bakterie.

Foto: Present Indicative, MYK

Originální můžete být i při volbě úložných nádob. Stylově budou vypadat lékárničky coby šperkovnice i dózy z laboratorních baněk. Ty pořídíte celkem levně v prodejnách laboratorního skla a porcelánu.

Jako úložné prostory poslouží dózy s potisky zdravotnických pracovníků i lékárničky.

Foto: The Gift Oasis, The Contemporary Home

V letošním ročníku soutěže Czech Grand Design například zabodovaly vázy a osvětlení inspirované laboratorním sklem od designérského studia Dechem. [celá zpráva]

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků