Hlavní obsah
Motivy hortenzií dodají interiéru něžnost i svěžest. Foto: Paper + Design

Hortenzie jsou něžným dekorativním motivem do dámských pokojů

Pokud hledáte inspiraci pro zařízení pokojů v romantičtějším a klasičtějším duchu, rozhodně by vaší pozornosti neměla uniknout rostlina jménem hortenzie. Hortenzií jsou desítky druhů a mnoho barevných variant. Díky drobným a jemným květům se coby motiv i květinová dekorace hodí do všech dámských a obývacích pokojů v romantickém duchu.

Motivy hortenzií dodají interiéru něžnost i svěžest. Foto: Paper + Design
Hortenzie jsou něžným dekorativním motivem do dámských pokojů

Hortenzie jsou ideální volbou pro svatební květinová aranžmá. Pokud zvolíte do detailu propracované kousky, nemusíte se bát ani umělých variant. Vhodné je kombinovat je i s trendy eukalyptem, který je v oblasti svatebních rostlinných dekorací žádaným trendem.

Bílé hortenzie jsou ideální květinou na svatby.

Foto: Sophie Allport

Tyto rostliny vytvářející keře a polokeře oblými tvary svých květenství připomínajících oblaka. Proto se perfektně hodí zejména do ložnic. Ideální je zejména kombinace světle modrých a bílých květů.

Název hortenzie, latinsky Hydrangea, je odvozen od slova hydro (voda) a anteion (sud), což má vystihovat oblý tvar květů i jejich nejtypičtější blankytně modrou barvu.

Textile s tímto motivem najdou uplatnění především v dámských pokojích a ložnicích.

Foto: Jacqueline Milton

Pokud chcete dekorovat spíše pracovní a obývací prostor, volte naopak výraznější tóny. Vzhledem k tomu, že tyto rostliny jsou typické bohatými květenstvími a hlavně letním kvetením, přijdou vhod do míst, kterým chcete dát letního ducha.

Tmavě fialové a modré hortenzie dodají interiéru na dramatičnosti.

Foto: Lime Lace, Ella James

Efektní a v poslední době hodně oblíbenou variantou jsou hortenzie ve světle zelených varietách. Ty perfektně zapadnou do aranžmá s bílými květy a s přízdobou z nevěstina závoje. Jde opět o vhodnou dekoraci na svatby.

Kombinace bílé a zelené je nadčasovou klasikou, která se hodí téměř do všech interiérů.

Foto: Sweetpea a Willow, Hudson Home

Pokud se rozhodnete hortenzie pěstovat, vězte, že lépe se jim bude dařit v polostínu a tam, kde není zásaditá půda, ale vlhká půda s rašelinou. Řezané hortenzie pak není vhodné umísťovat na přímé slunce.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Klasické hortenzie si svou krásu uchovají i po usušení. Stačí je postupně nechat vyschnout ve váze jen s malým množstvím vody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků