Hlavní obsah
Architektka pro klientku vytvořila útočiště, které vyzařuje čistotu, pozitivní energii a ženskost. Foto: Petr Kopal a časopis Bydlení mezi panely

Elegantní, světlý a útulný interiér s terasou navrch

Mladá žena si koupila byt v novostavbě. Má dispozici 3+kk a rozměry 70 m² + 20m² venkovní terasy. Je sice vzdušný a světlý, byla zde ale i problematičtější místa, se kterými si majitelka nevěděla rady. Na návrh interiéru si přizvala architektku Zuzanu Strouhalovou.

Architektka pro klientku vytvořila útočiště, které vyzařuje čistotu, pozitivní energii a ženskost. Foto: Petr Kopal a časopis Bydlení mezi panely
Elegantní, světlý a útulný interiér s terasou navrch

Představa majitelky byl elegantní, světlý a útulný interiér, který by byl zároveň i praktický a vše se dalo schovat, uklidit a nikde se nedržel prach. Dalším přáním bylo, aby se v interiéru pokud možno neobjevovala černá barva.

Čistota a pozitivní energie

„Klientka má velmi náročné zaměstnání, hodně cestuje, je v pohybu. Proto chtěla, abych pro ni vytvořila útočiště, které bude vyzařovat čistotu, pozitivní energií a ženskost,“ říká architektka. Dominantní je tedy v bytě bílá, která je oživena dubovými prvky, aby zase interiér nepůsobil příliš sterilně.

Bílá minimalistická kuchyň

Obývací pokoj není moc veliký, ale celá jedna stěna je tvořena francouzskými okny a propojuje místnost s velikou terasou a opticky ji zvětšuje. Protipólem je pak v prostoru lakovaná bílá minimalistická kuchyň a naproti velká stěna s posuvným panelem, který zakrývá TV a je v ní spousta úložného prostoru.

Dominantní je v bytě bílá, která je oživena dubovými prvky, aby interiér nepůsobil příliš sterilně.

Foto: Petr Kopal a časopis Bydlení mezi panely

Dřevěné žebrování

Výrazným prvkem je dřevěné žebrování na stropě, které mělo elegantně zakrýt konstrukční nerovnosti. Žebrování pak přechází svisle v polostěnu, která jemně odděluje obývací část od kuchyňské.

Unikátní osvětlení

Dalším výrazným prvkem je ikonické světlo Vertigo od Petite Friture, které korunuje prostor nad jídelním stolem. V interiéru je ještě jedno designové světlo, Lamp de Marseille Mini navržené ve spolupráci s architektem Le Corbusierem.

Bílá ložnice s dřevěnými elementy

„Ložnice je materiálově koncipovaná obdobně - bílá s dřevěnými elementy. Centrální je manželská postel a za ní navazující stěna. V rohu je pak dále elegantní kosmetický koutek a naproti veliká zapuštěná šatní skříň,” vysvětluje architektka.

Zavěšená knihovna

Poslední místností je pak pracovna – opět držící stejnou materiálovou a barevnou kombinaci. Tvoří ji hlavně pracovní stůl a zavěšená, knížkami nabitá knihovna.

Pracovně vévodí zavěšená knihovna s bohatým výběrem knih.

Foto: Petr Kopal a časopis Bydlení mezi panely

Slovo architektky

„Po studiích na ČVUT v Praze jsem rok studovala architekturu na Kansas State University v USA a rok na Ecole d’architecture de Grenoble ve Francii. Pracovala jsem v ateliéru Mimolimit, v ateliéru de.fakto a od roku 2010 pracuji samostatně pod značkou deZu. V roce 2018 jsem založila studio Platform XXXY, které stále rozšiřuji,” říká architektka Strouhalová.

Anketa
Máte rádi kombinaci bílé barvy a přírodního dřeva?
Ano
87 %
Je mi to jedno
3 %
Ne
10 %
Celkem hlasovalo 2598 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků