Hlavní obsah

Drobnosti do ložnice pro příjemnější spánek

Pokud se v noci převalujete a pořád vás něco budí, tak je asi něco v nepořádku. Existují ale drobnosti, které vám mohou zase klidný spánek vrátit. Ať už jde o výmalbu ložnice, tlak v kolenou nebo alergii, tak pro vás máme tipy na to, co si do ložnice pořídit, aby byl spánek opět příjemnou relaxací.

Drobnosti do ložnice pro příjemnější spánek

Pokud trpíte bolestmi krku a zádových svalů, tak si zkuste pořídit polštářek z pohanky. Pohankové slupky hlavu pevně zafixují a tělo bude ve stabilizované poloze a vám se bude lépe spát.

.: Bleděmodrý polštářek s jednoduchým vzorem v barvě, která je do ložnice ideální.foto: Atelier Jana

Dalším tipem na vybavení ložnice je netradiční nápad pořídit si do ložnice fontánku. Stačí docela malá, mnoho lidí totiž zvuk tekoucí vody uklidňuje.

.: Malá fontánka v ložnici uklidňuje. foto: Tchibo Aby se vám dobře spalo, tak nepodceňujte také výmalbu pokoje a dekorace na stěnách. Nejlépe se vám bude usínat v ložnici vymalované pastelovými barvami nebo bílou barvou.

.: Barevná inspirace - bleděmodrá v kombinaci s romantickou samolepicí dekorací.foto: novinky.cz, e-color Nepodceňujte ani osvětlení. Mělo by být spíše tlumenější, zapomeňte na ostré světlo. Zkuste si pořídit třeba dotykovou lampu, která umožňuje nastavit různé intenzity svícení.

.: Tlumené světlo navozuje uklidňující atmosféru.foto: magnoliahotels.comPokud trpíte alergií, tak nezapomeňte na speciální přikrývku pro alergiky. Zajímavým materiálem pro přikrývky je i organická bavlna. Organická bavlna vyniká tím, že při jejím pěstování nebyly použity pesticidy ani hnojiva. Zkuste si na spaní pořídit přikrývku třeba právě z ní.

Pro příjemný spánek, kdy vás nebude trápit střídání teplot v místnosti se hodí zase termopřikrývka - dvě sešité přikrývky mají mezi sebou vzduchový polštář, který působí jako izolace. Díky tomu se nebudete opětovně probouzet a konečně se dočkáte toho pravého odpočinku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků