Hlavní obsah
Majitel na svém pártyhousu stále ještě pracuje. Brzy bude hotové zastřešení terasy. Foto: Archiv čtenáře (6x)

Dřevěný minidomek si majitel postavil tak, aby jej mohl kdykoli převézt

Svůj pártyhouse, nebo spíš tátyhouse, jak jej pohotově překřtily jeho děti, nám představil čtenář Petr z Tehova u Říčan. Jednoduchý dřevěný domek, který je možné kdykoli převézt z místa na místo, postavil s kamarádem během dvou týdnů. Stavení navrhl tak, aby v něm byl možný celoroční provoz.

Majitel na svém pártyhousu stále ještě pracuje. Brzy bude hotové zastřešení terasy. Foto: Archiv čtenáře (6x)
Dřevěný minidomek si majitel postavil tak, aby jej mohl kdykoli převézt

Půdorys domku je obdélníkový, o rozměrech 6 x 3 metry. „Do osmnácti čtverečních metrů se mi podařilo umístit vše potřebné. Koupelnu s toaletou, kuchyň, jídelnu, obývák i ložnici. Vnitřní prostor je samozřejmě rozšířen rozměrnou, brzy zastřešenou terasou,” popisuje své dílo Petr.

Dům je navržen a postaven tak, aby jej bylo možné kdykoli převézt nákladním autem.

Foto: Archiv čtenáře

Dům je z vnějšku i zevnitř obložen palubkami ze smrkového dřeva o síle 19 mm. Ty v exteriéru jsou natřeny tenkovrstvou lazurou v odstínu ořech. Na interiérové majitel použil bezbarvý vodní lak.

Mezi obklady jsou vloženy izolační desky z lisované minerální vaty. Stejným způsobem je izolována i střecha s plechovou krytinou.

Interiér domku je obložen dřevem, stejně jako jeho exteriér. Vstupovat lze dvěma dveřmi.

Foto: Archiv čtenáře

Velikou pozornost věnoval čtenář kamnům. „Vařit budu na sporáku na dřevo, kterým hodlám domek i vytápět. Umístit jej plánuji do kovového výklenku, který vyzdím. Výklenek tak bude nejenom akumulovat teplo, ale zároveň vznikne bezpečné místo pro uložení sporáku,” upřesňuje Petr.

Na plochu 18 čtverečních metrů by se mělo vejít vše potřebné. Interiér je ovšem třeba ještě zařídit.

Foto: Archiv čtenáře

Ačkoli dům vznikl ve Všestarech, stojí v Tehově, kam jej majitel nechal převézt na nákladním voze. Terasy, jež k stavení v exteriéru přiléhají, jsou snadno oddělitelné.

Zatímco dospělí budou spát dole, pro děti je přichystáno spaní na malé galerii.

Foto: Archiv čtenáře

„V domku se vyspí tři děti nahoře na galerii a dva dospělí dole na válendách. Dispozice a konstrukce umožňují v budoucnu snadné rozšíření o další moduly do různých tvarů. Napojení na sítě je řešeno sdruženým napojením na boku domku,” uvádí majitel, který domek dále postupně dokončuje a doplňuje tak, aby jej mohl využívat celoročně.

V domku nechybí ani koupelna s toaletou.

Foto: Archiv čtenáře

Kromě vlastního nápaditého řešení si ovšem na svém tátyhousu nejvíc cení polohy a výhledu. Za jasných nocí se může kochat pohledem na osvícený Pražský hrad, za jasných dní z terasy vidí Říp i Milešovku.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků