Hlavní obsah
Batikované kousky se perfektně hodí do interiérů v boho stylu. Foto: Viva Decor, H.O.C.K

Batika se vrací do módy i v interiérech. Skvěle se hodí do trendy boho stylu

Jednoduchá technika, kterou je možné dekorovat rozličné textilie, batika, se opět vrací do módy. A to zejména v souvislosti s rozevlátým boho stylem, který je hodně trendy. Interiérovým kouskům dodává batika punc originality. Řada objektů je jí ale jen volně inspirována.

Batikované kousky se perfektně hodí do interiérů v boho stylu. Foto: Viva Decor, H.O.C.K
Batika se vrací do módy i v interiérech. Skvěle se hodí do trendy boho stylu

Výhodou batikování je to, že každý kousek je následně velmi originální. Zároveň u batikovaných kousků se upozadí i drobné nedokonalosti. Pokud tedy máte trochu zaprané starší povlečení, trochu ušpiněný ubrus, je právě batika tou správnou technikou, díky které mohou tyto kousky i nadále sloužit své funkci.

Batikované polštáře rozzáří každý všední interiér.

Foto: Viva Decor

Batika vypadá skvěle na polštářích, peřinách, utěrkách, závěsech, textilních ubrouscích nebo plédech. Kombinovat je můžete s prvky, které jsou touto technikou volně inspirovány. Docílíte tak perfektně sladěného interiéru.

Koberce připomínající batiku dodají interiéru trochu volnomyšlenkářský vzhled.

Foto: Tom Tailor

Kousky, které jsou batikou jen volně inspirovány, by měly obsahovat bílá (neobarvená) místa a v kontrastu s nimi i místa obarvená lehce až sytě. Právě barevné přechody a lehká nepravidelnost a nedokonalost vzoru jsou velmi žádoucí.

Prolínání barev na interiérových kouscích je efektním dekorem.

Foto: Einrichten-design, Mindthegap

Batikované kousky se nejlépe hodí do boho stylu, který je hodně v kurzu. Patří k němu míchání různých motivů, prvky z různých kultur, přírodní materiály a hodně dekorativně pojaté textilie. Případná patina, opotřebení předmětů a drobné nedokonalosti nejsou na škodu.

Volte kousky, které hýří různými odstíny jedné barvy.

Foto: Viva Decor

Mějte na paměti, že batikované kousky nebo předměty, které jsou batikou jen inspirovány, budou vždy působit trochu neformálním dojmem. Nehodí se proto do kanceláří a pracovního prostředí, kde chceme vytvořit spíš seriózní a konformní atmosféru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků