Podlahová krytina zaujímá výsadní postavení. Je to poměrně velká plocha a vše se od ní odvíjí: použití materiálu, povrchová struktura, barevné varianty a vzájemné kombinace. Pracujeme s ní s veškerou úctou, vždy pečlivě zvážíme její výběr. Nelze ji tak snadno vyměnit…

Betonová podlahová stěrka působí industriálním dojmem, a proto interiér zútulníme dřevem a textiliemi.

Betonová podlahová stěrka působí industriálním dojmem, a proto interiér zútulníme dřevem a textiliemi.

FOTO: Boca Praha (3x)

Vypadá jako koberec

Ale není! Jde o tkaný vinyl, jehož vinylové příze s jádrem ze skleněných vláken jsou na tkalcovských stavech spleteny dohromady a za tepla zalisovány.

Výsledkem je krytina se vzhledem koberce, ale všemi praktickými výhodami vinylu. Může měnit barvy s ohledem na změnu pokládky, lze ji mít jednolitou i vytvořit šachovnici. Špičkou je exkluzivní 3D povrch se středně hrubou strukturou.

Tkaný vinyl připomíná koberce, ale má vinylová spletená vlákna. Předností je, že si zachovává praktické vlastnosti vinylu, ale díky struktuře vytváří různé vzory moderních koberců.

Tkaný vinyl připomíná koberce, ale má vinylová spletená vlákna. Předností je, že si zachovává praktické vlastnosti vinylu, ale díky struktuře vytváří různé vzory moderních koberců.

FOTO: Kratochvíl Parket Profi (3x)

Tkaný vinyl je určen pro milovníky moderního vzhledu koberců, kteří nechtějí v chlupech zašlapaný prach. Vinyl se totiž skvěle udržuje, a přitom výtečně vypadá.

Prodává se v rolích o šířce 2 m (tloušťka 2,5 mm) nebo ve čtvercových dílcích 50 x 50 cm (tloušťka 3 mm), vždy s filcovou podložkou.

Vinylová podlaha, která imituje mramor. Provedení dlažby bílé. Vhodná do minimalistického prostoru.

Vinylová podlaha, která imituje mramor. Provedení dlažby bílé. Vhodná do minimalistického prostoru.

FOTO: Quick step (2x)

Tato podlahová krytina je antistatická, vhodná pro podlahové vytápění, a navíc tlumí prostorový i kročejový hluk. Na rozdíl od koberců je velmi odolná proti opotřebení i skvrnám, voděodolná, má dobré protiskluzové vlastnosti, patří i do koupelen.

Vinylová podlaha je voděodolná, odolná vůči poškrábání, měkká a příjemná pro bosou nohu.

Vinylová podlaha je voděodolná, odolná vůči poškrábání, měkká a příjemná pro bosou nohu.

Navrhněte si ji sami

Staňte se originálními tvůrci a zvolte si dekor, jaký chcete. Ekologické elastické podlahy Wineo® toto prostě umí. Výrobci dodejte fotografii a můžete mít doma na podlaze písečnou pláž s mořem, dlažební kostky i zelený trávník.

Ekologická elastická krytina je extrémně odolná, nenáročná a navíc si vzor podle fotografie můžeme zvolit sami.

Ekologická elastická krytina je extrémně odolná, nenáročná a navíc si vzor podle fotografie můžeme zvolit sami.

Organické podlahy jsou navíc ekologicky nejčistší podlahové krytiny na současném trhu, extrémně odolné a nenáročné na údržbu.

Až z 90 % jsou vyrobeny z obnovitelných surovin a přírodních plnidel, neobsahují PVC, chlor, plastifikátory ani rozpouštědla. Povrch krytiny je přitom hodně hřejivý a příjemný pro bosou nožku.

Betonová podlaha má dlouhou životnost. V nabídce je až 24 barevných variant s luxusním povrchem.

Betonová podlaha má dlouhou životnost. V nabídce je až 24 barevných variant s luxusním povrchem.

Dlažba s lappatem

Pravda je, že dlažba se skvěle udržuje, je odolná, nevadí jí voda, nabízí nespočet barevných variant a povrchových struktur. Patří do kuchyně, předsíně, vstupní haly a koupelny.

Zajímavou novinkou u této podlahové krytiny je technika lappato, která se používá k zušlechtění povrchu dlaždic jemným nepravidelným odleštěním. Na dlaždicích tak vznikne efektní kontrast lesku a matu, který zvýrazňuje reliéf nebo tištěnou strukturu.

Jaký je rozdíl ve srovnání s klasickým leštěním? U lapované dlaždice je povrch odleštěný pouze v síle několika desetin milimetrů, a technika se proto využívá na glazované slinuté materiály.

Kaučuková podlaha se výborně udržuje, je měkká, pružná a tlumí hluk.

Kaučuková podlaha se výborně udržuje, je měkká, pružná a tlumí hluk.

S lapováním se setkáme i na reliéfních keramických dlaždicích, kde vynikne kontrast mezi odlapovanou vrchní částí a nelapovanou spodní. Zajímavé jsou i povrchy s jemným mikroreliéfem vytvořeným finálním tiskem. Po lapování připomínají satinované přírodní kameny.

Lapované dlaždice nejlépe vyniknou na podlahách a stěnách ve větších prostorách. Nádhera je, když na ně částečně dopadá světlo a na odleštěném povrchu se ukáže hra lesku a matu. Originální variantou je i jejich použití jako dlaždice na stěně, zejména v koupelně.

Laminátová podlaha nabízí podlahové krytiny se zdařilými imitacemi. Mohou mít výraznou strukturu, třeba v podobě tmavého betonu.

Laminátová podlaha nabízí podlahové krytiny se zdařilými imitacemi. Mohou mít výraznou strukturu, třeba v podobě tmavého betonu.

A kam se nehodí? Dlaždice s lapovaným povrchem nepatří tam, kde je zvýšený požadavek na protiskluznost, také komerční prostory s vysokou frekvencí osob pro ně nejsou dobré. Hrozí riziko zanesení nečistot, písku a kamínků, lapovaný povrch se může poškrábat a může se snížit jeho lesk.

Může se vám hodit na Seznamu: