Francouzský malíř Henri Rousseau (1844-1910) přezdívaný Celník je uznávaným umělcem v oblasti naivního umění 19. století. Dá se odhadovat, že pro svůj vlastní interiér by si pravděpodobně zvolil botanický styl.

Umělec známý svými díly plnými tajemných scén v husté džungli totiž hledal inspiraci právě ve své oblíbené botanické zahradě - Jardin des Plantes a zoologické zahradě, která patří do stejného parku.

K botanickému stylu patří velké množství zeleně.

K botanickému stylu patří velké množství zeleně.

FOTO: Pixers, Woodchip and Magnolia

Tam ho inspirovaly i květiny ze vzdálených koutů světa a exotická zvířata. To vše je dnes trendem v interiérech všech milovníků přírodního stylu. Hlavně rostliny pak mají zvláštní místo v interiérech inspirovaných botanickými zahradami.

Výrazné motivy rostlin na stěnách promění interiér v džungli.

Výrazné motivy rostlin na stěnách promění interiér v džungli.

FOTO: Crowdyhouse, Cloudberry living

Květiny v botanických zahradách jsou zpravidla umístěné úplně všude. Zabírají okenní parapety, stoly, police, stojí na regálech i na podlaze. Podobně by to mělo vypadat i v domovech fandů tohoto stylu.

S temně zelenou barvou skvěle ladí samet a zlaté dekorace.

S temně zelenou barvou skvěle ladí samet a zlaté dekorace.

FOTO: The Curious Department

Prostoru dodají šmrnc hlavně tapety, které pomohou doladit prostor i na stěnách, které by jinak působily stroze a neútulně. Nábytkové kusy už pak můžete volit spíše v neutrálních barvách a klasických tvarech.

Ložnici dodají šmrnc tapety s motivy lučního kvítí.

Ložnici dodají styl tapety s motivy lučního kvítí.

FOTO: Woodchip and Magnolia

V prostoru by také neměly chybět motivy exotických zvířat a šelem. Vhod přijdou i nevšední dekorace inspirované exotickým ovocem, palmami nebo mořskými živočichy. [celá zpráva]