Tradiční thajský výrobce koberců se dlouhodobě snaží spolupracovat s nadanými lidmi napříč různými odvětvími. Inspiraci pro vznik kobercových kolekcí společnost čerpá z módního průmyslu, přírody i výtvarného umění. Tentokrát ji zaujala architektura věhlasné architektky bagdádského původu.

Kolekce je inspirována tvorbou nejznámější světové architektky Zahy Hadid.

Kolekce je inspirována tvorbou nejznámější světové architektky Zahy Hadid.

Sbírka koberců se skládá z 22 návrhů inspirovaných čtyřmi tématy, která jsou v díle Zahy Hadid zásadní. Jde o pruhované linie, pásky podobné projekcím, pixelové krajiny a organické buněčné tvary. Paleta vzorů je tak opravdu široká.

Ka každému kousku nejdřív vznikly počítačové předlohy.

Ke každému kousku nejdřív vznikly počítačové předlohy.

Vzory odrážejí i oblíbené téma architektky, kterým bylo prolínání a proplétání různých linií a vrstev. Barevně jde o výrazné kusy, které hýří tyrkysovými, červenými a zelenými detaily.

V kolekci nechybí kousek s hodně oblými organickými tvary.

V kolekci nechybí kousek s oblými organickými tvary.

Koberce jsou určeny předně do restaurací a veřejných prostor, ale hodí se i do luxusněji zařízených interiérů. V minimalistických prostorách se stanou dominantními solitéry, které na sebe budou upoutávat pozornost.

Na kobercích se občas objevují barevné akcenty, které byly typické i pro tvorbu architektky.

Na kobercích se občas objevují barevné akcenty, které byly typické i pro tvorbu architektky.

Kolekce byla poprvé představena v druhé polovině září na festivalu London Design Festival 2018, který každoročně udává evropské designové trendy. Letos jsou geometrické vzory na kobercích obecně hodně v kurzu. [celá zpráva]

Může se vám hodit na službě Firmy.cz: