Hlavní obsah
Do industriálně zařízených interiérů a minimalistických prostor volte koberce s geometrickými motivy ve střídmější barevnosti. Foto: Covet House (3x), Rug'Society (2x)

Trendy v interiéru následují módu, na kobercích jsou hitem geometrické vzory

Drobné geometrické vzory na kobercích vídáme na designových veletrzích každý rok – a bezpochyby jde o nadčasovou klasiku, která nezklame. V letošním roce jsou ale v kurzu kousky, jejichž motiv rozhodně nejde nazvat drobným. Velká kola, trojúhelníky, jehlany, klikaté čáry a další geometrické motivy plně ovládly tento podlahový materiál.

Do industriálně zařízených interiérů a minimalistických prostor volte koberce s geometrickými motivy ve střídmější barevnosti. Foto: Covet House (3x), Rug'Society (2x)
Trendy v interiéru následují módu, na kobercích jsou hitem geometrické vzory

Barevnost koberců má jasné znaky retra. Barevné kombinace, které byly řadu let úplně mimo trend, jsou dnes na výsluní. Jde například o kombinace světle hnědé a modré, banánově žluté a cihlově červené nebo sytě červené a šedé barvy.

V kurzu je barevnost, která letěla v sedmdesátých a osmdesátých letech.

Foto: Rug Society, Covet House

Koberce s výraznými geometrickými motivy v interiéru fungují tak trochu jako obrazy na podlaze. Je vhodné vybírat kousky, které jsou inspirovány díly uznávaných umělců tvořících ve stylu geometrické abstrakce.

Některé kousky připomínají spíš umělecká díla než užitné objekty.

Foto: Essential Home, Covet House

Díky tomu, že na sebe tyto koberce strhávají pozornost, je třeba počítat s tím, že ostatní zařízení interiéru by mělo mít čisté jednoduché linie a být spíše minimalistické. Jinak by interiér mohl působit přezdobeným dojmem.

Tyto kousky se také rozhodně nehodí do interiérů zařízených v romantickém, rustikálním nebo Provence stylu.

Koberce dekorované různými čárami opticky rozruší jinak klidný interiér.

Foto: Aixo, Essential Home

Výhodou geometrických vzorů je, že některé kousky mohou díky svým motivům vyvolat iluzi pohybu nebo působit plastickým dojmem, a interiér tak může působit živějším a zabydlenějším dojmem.

Koberec se vyplatí volit v podobné barevnosti jako zařízení interiéru. Dosáhnete tak dojmu perfekně sladěného pokoje.

Foto: Aixo

Pokud rádi sledujete interiérové trendy, zkuste v interiéru uplatnit i mramorový vzor a metalické prvky, které jsou v poslední době také hodně trendy. [celá zpráva]

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků