Joel Blanco vystudoval produktový design se specializací na design bytových doplňků a vybavení domácnosti. Loni dokončil studium designu na Design Academy Eindhoven v Nizozemsku.

Podle titulu Dezeen jeho tvorba vždy začíná zamyšlením a výzkumem. Tentokrát designér řešil fakt, že už od dětství se od nás chce, abychom doma neměli nepořádek, který se v něm ale stále objevuje. Pokusil se proto tento nepořádek aktivně zařadit do interiéru díky nevšedním nábytkovým kusům.

Barevné prvky nábytek oživují a dodávají mu na zajímavosti.

Barevné prvky nábytek oživují a dodávají mu na zajímavosti.

Jednotlivé kusy nábytku jsou velmi lehké a lehce přemístitelné. Jsou vyrobeny z pružné pěny pokryté polyuretanovou gumou. Je možné do nich umísťovat předměty podle fantazie a prostorových možností.

Do nábytku můžete ukládat různé předměty.

Do nábytku můžete ukládat různé předměty.

Nábytek má pomoci zorganizovat předměty, které se doma časem hromadí. Tím, že jsou vlastně na jednom místě, pak interiér působí celkem uspořádaným dojmem.

Na první pohled vypadají objekty jako nevšední umělecká díla.

Na první pohled vypadají objekty jako nevšední umělecká díla.

Svým způsobem jde o jiný, revoluční způsob ukládání věcí, který umožňuje uchovávání nestejných předmětů na jednom místě tak, aby nezabíraly v bytě příliš mnoho místa a neztratily se.

Při bližším pohledu jde o změť pěnovách prvků.

Při bližším pohledu jde o změť pěnových prvků.

Originální kusy nábytku podobného typu se obecně hodí spíš do industriálně řešených prostor a loftových bytů. Ke klasickému stylu zařízení se starožitným nábytkem se příliš nehodí. Nábytkové kusy by měly vyniknout a stát se výraznými solitéry.