Zásady pro malý byt: snadno udržovatelný, uklizený, s menším množstvím nábytku.

Myslíme na úložný prostor, využít lze police až ke stropu, místo pod lůžkem, praktická je šatní skříň na míru.

Jednoduchý bílý stůl Nordlys nabídne sezení až pro šest osob. Je rozkládací, světlé barvy, v interiéru působí subtilně.

Jednoduchý bílý stůl Nordlys nabídne sezení až pro šest osob. Je rozkládací, světlé barvy, v interiéru působí subtilně.

FOTO: Westwing

„Barevnost záleží na vkusu investora, vhodnější jsou světlé barvy, ale nebála bych se kontrastních detailů či kusů nábytku,“ říká Nicola Sitová z firmy Gebas ateliér architects. I v malé garsonce počítáme s případnou návštěvou, navíc do budoucna se byt může změnit pro dvě i více osob.

Když přijde návštěva a chce zůstat do zítřka, hodí se rozkládací pohovka Vancouver. V běžném provozu nezabírá místo, ale s plochou lůžka 150 x 200 cm je užitečná. Materiál potahová látka, jednoduché elegantní linie.

Když přijde návštěva a chce zůstat déle, hodí se rozkládací pohovka Vancouver. V běžném provozu nezabírá místo, ale s plochou lůžka 150 x 200 cm je užitečná. Materiál potahová látka, jednoduché elegantní linie.

FOTO: Kika (2x)

Konferenční stolek Multi Plus nabízí výklenky pro odložení časopisů nebo knih, vrchní desku lze využít i na stolování. Velikost 60 x 60 x 38 cm, materiál dřevo akát, barva decentní šedá,cena 12 999 Kč.

Konferenční stolek Multi Plus nabízí výklenky pro odložení časopisů nebo knih, vrchní desku lze využít i na stolování. Velikost 60 x 60 x 38 cm, materiál dřevo akát, barva decentní šedá, cena 12 999 Kč.

V singl bytě se s laptopem usadíme u malého stolku, který lze díky sklopné části proměnit i na malé stolování s kávou. Materiál dřevo, styl přírodní.

V singl bytě se s laptopem usadíme u malého stolku, který lze díky sklopné části proměnit i na malé stolování s kávou. Materiál dřevo, styl přírodní.

FOTO: Butlers

Když máme malý byt, přemýšlíme hodně o rozmístění jednotlivých místností. A na nejmenší prostor obvykle padne volba ložnice. Když je dobře větratelná a prosvětlená, proč ne? Schovat ji lze za pojízdné dveře, které se zasunují do stěny.

Když máme malý byt, přemýšlíme hodně o rozmístění jednotlivých místností. A na nejmenší prostor obvykle padne volba ložnice. Když je dobře větratelná a prosvětlená, proč ne? Schovat ji lze za pojízdné dveře, které se zasunují do stěny.

FOTO: Gebas ateliér architects

Křeslo zabírá spoustu místa, ale kam v malém bytě usadit přátele? Mladší ročníky ocení designový kousek a pořídí si různobarevné pletené pufy. Jsou fotogenické, pohodlně se na nich sedí, mají výplň z polyesterových kuliček a hmotnost 3 kg.

Křeslo zabírá spoustu místa, ale kam v malém bytě usadit přátele? Mladší ročníky ocení designový kousek a pořídí si různobarevné pletené pufy. Jsou fotogenické, pohodlně se na nich sedí, mají výplň z polyesterových kuliček a hmotnost 3 kg.

FOTO: Bonami