Důležité jsou i použité materiály. Může jít o satén, bavlnu, vlnu, kožešinu i hedvábí. Prohlédněte je nejen zvenku, ale i uvnitř. Kvalitní a žádané je nadýchané peří, praktická jsou polyesterová vlákna a kuličky.

Polštářek a kachní peří. Elegantní zelenkavý polštář Dot Pillow s ručně vyšívanými detaily v podobě barevně ladících teček navrhla holandská designérka. Rozměr 40 x 40 cm, tkanina s keprovou vazbou. Výplň – kachní peří, cena 3074 Kč.

Polštářek a kachní peří. Elegantní zelenkavý polštář Dot Pillow s ručně vyšívanými detaily v podobě barevně ladících teček navrhla holandská designérka. Rozměr 40 x 40 cm, tkanina s keprovou vazbou. Výplň – kachní peří, cena 3074 Kč.

FOTO: Designville

Queen nepřehlédnete. Luxusní dekorační polštář pozvedne křeslo či sedačku na vyšší třídu. Je detailně propracovaný, má skryté zapínání na zip. Látka je se saténovým efektem.

Queen nepřehlédnete. Luxusní dekorační polštář pozvedne křeslo či sedačku na vyšší třídu. Je detailně propracovaný, má skryté zapínání na zip. Látka je se saténovým efektem.

FOTO: Lusito (2x)

Zákazníci preferují přírodní materiály, což potvrzuje i designér s indickým zbožím Kryštof Kříž z firmy Jain & Kříž: „Každý výrobek je originál a liší se jeden od druhého. Top jsou organické materiály.“

Klenot z Kašmíru. Originální a krásné jsou ručně vyšívané polštáře z Kašmíru, které se pyšní tradiční technikou vyšívání.

Klenot z Kašmíru. Originální a krásné jsou ručně vyšívané polštáře z Kašmíru, které se pyšní tradiční technikou vyšívání.

FOTO: Jain & Kříž

Baví vás kombinovat?

Na dekoračních polštářích designéři volí různé materiály na přední a zadní stranu. Třeba lesklou hladkou látku s metalickým efektem spolu s hrubou lněnou strukturou. Len je s příměsí viskózy, a tak dodává materiálu kromě příjemného omaku i luxusní kovový nádech.

Na pomazlení i jako dekorace. Krásný polštář Cashmere, velikost 50 x 50 cm, barva žlutá, černá, vínová a zelená. Cena 369 Kč.

Na pomazlení i jako dekorace. Krásný polštář Cashmere, velikost 50 x 50 cm, barva žlutá, černá, vínová a zelená. Cena 369 Kč.

FOTO: Bauhaus

„Mám oblíbené oboustranné látky s výrazným vzorem, kdy kombinace rubu a líce vytvářejí zajímavý kontrast. V kurzu jsou geometrické vzory, retro linie, ale i květinové v kombinaci s jednobarevnými látkami,“ vysvětluje Diana Turinová z firmy Lusito.

Stále je žádaný lehce sepraný vintage vzhled v tlumenějších odstínech i jemné pudrové a přírodní tóny. Myslí i na barvu roku 2017, kterou je svěží zelená.

Zachumlejte se do deky. Barevné vlněné deky a polštářky v zářivých barvách žluté a červené nám zvednou náladu v ponurých dnech. Hřejí, jsou měkoučké a hebké. Velikost 140 x 180 cm, cena 899 Kč.

Zachumlejte se do deky. Barevné vlněné deky a polštářky v zářivých barvách žluté a červené nám zvednou náladu v ponurých dnech. Hřejí, jsou měkoučké a hebké. Velikost 140 x 180 cm, cena 899 Kč.

FOTO: Bonami

Designérka nabízí ještě větší mix materiálů a vzorů na patchworkových polštářích v tzv. boho stylu. Sešívá se pět i více druhů látek, vzorovaných i jednobarevných.

Pléd, polštářek a lampa. Báječná kombinace pro čtení na zimu. Materiály přírodní, příjemné na dotek. Krásným doplňkem je stojací lampa trojnožka Lusito Tripod se skrytým kabelem s nášlapným vypínačem. Výška lampy 155 cm, cena od 8390 Kč.

Pléd, polštářek a lampa. Báječná kombinace pro čtení na zimu. Materiály přírodní, příjemné na dotek. Krásným doplňkem je stojací lampa trojnožka Lusito Tripod se skrytým kabelem s nášlapným vypínačem. Výška lampy 155 cm, cena od 8390 Kč.

Ulítněte na plameňácích. Majbritt, to je krásný povlak s ptačím motivem, na každé straně je jiný vzor. Barva béžová, zapínání na zip, velikost 50 x 50 cm. Cena 129 Kč.

Ulítněte na plameňácích. Majbritt, to je krásný povlak s ptačím motivem, na každé straně je jiný vzor. Barva béžová, zapínání na zip, velikost 50 x 50 cm. Cena 129 Kč.

FOTO: Ikea

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: