Na trend reagují také domácí výrobci bytového textilu, třeba společnost Veba obohatila náš trh o kolekci Awake od dvorní návrhářky Dagmar Novákové. Výhodou je, že můžeme obléknout kuchyň, koupelnu i ložnici v jednotném stylu.

Vzory ručníků z kolekce Awake ve 4 barvách, rozměr 50 x 100 cm, cena 239 Kč.

Vzory ručníků z kolekce Awake ve 4 barvách, rozměr 50 x 100 cm, cena 239 Kč.

FOTO: Veba (4x)

Ručníky a osušky Grand z nové kolekce Awake. K dispozici jsou 4 barvy a 2 vzory, ručník 50 x 100 cm, cena 239 Kč, osuška 70 x 140 cm, cena 478 Kč.

Ručníky a osušky Grand z nové kolekce Awake. K dispozici jsou 4 barvy a 2 vzory, ručník 50 x 100 cm, cena 239 Kč, osuška 70 x 140 cm, cena 478 Kč.

Z čeho vybírat?

Příjemné stolování s nádechem luxusu i během všedního dne slibují běhouny a textilní ubrousky řady Carlo s vytkávaným vzorem patiny. Na omak působí příjemně a zároveň pevně, stejně jako prostírání. Potěší také jejich speciální nešpinivá úprava: pokud se na ubrus vylije tekutina, kapky zůstanou na povrchu jako krůpěje rosy.

Ubrusy Carlo z kolekce Awake jsou na výběr v tmavě a světle šedé, ubrousek 40 x 40 cm, cena 170 Kč, běhoun 40 x 140 cm, cena 420 Kč, na výběr je více délek běhounů i ubrus 100 x 100 cm.

Ubrusy Carlo z kolekce Awake jsou na výběr v tmavě a světle šedé, ubrousek 40 x 40 cm, cena 170 Kč, běhoun 40 x 140 cm, cena 420 Kč, na výběr je více délek běhounů i ubrus 100 x 100 cm.

Voda či jemné nečistoty se lehce odstraní vlhkým hadříkem a ubrus se tak nemusí prát po každé menší nehodě. Bonus navíc? Tato úprava není na pohled ani na dotek nijak znát.

Nová kolekce stylových dekoračních ubrusů přináší vzor Gavino. Atraktivní geometrický motiv s tyrkysovými, hnědými a béžovými prvky na tmavém antracitovém podkladu. Cena od 245 Kč.

Nová kolekce stylových dekoračních ubrusů přináší vzor Gavino. Atraktivní geometrický motiv s tyrkysovými, hnědými a béžovými prvky na tmavém antracitovém podkladu. Cena od 245 Kč.

Super savost a zároveň lehkost jsou vlastnosti, které oceníme u froté ručníků a osušek. Řada Grand je z prvotřídní bavlny s gramáží 500 g/m2, díky technologii tkaní jsou výrobky odlehčené, přitom si zachovávají objem, a rychle schnou.

Efekt odřeného vzoru evokuje nádech patiny. Vybírat lze z více barevných variant, každý člen rodiny tak může mít svůj vlastní ručník či osušku, zároveň bude koupelna působit s designovým doplňkem nadčasově.

Ručníky Silver z egyptské bavlny, která představuje absolutní špičku mezi ručníky, vyznačující se extrémní savostí, úžasnou hebkostí a dlouhou životností. Cena od 330 Kč.

Ručníky Silver z egyptské bavlny, která představuje absolutní špičku mezi ručníky, vyznačující se extrémní savostí, úžasnou hebkostí a dlouhou životností. Cena od 330 Kč.

Sladké sny spolehlivě zajistí damaškové povlečení Bestar Awake, k jehož výrobě se používá nejkvalitnější egyptská bavlna. Nejjemnější příze a použití žakárského tkaní evokuje reálný efekt patiny, která na světle vytváří kovové odlesky.

V povlečení Bestar z kolekce Awake jsou na výběr 2 barevné kombinace, šedá a aqua, souprava povlaku na polštář 70 x 90 cm a povlečení na přikrývku, cena 3950 Kč.

V povlečení Bestar z kolekce Awake jsou na výběr 2 barevné kombinace, šedá a aqua, souprava povlaku na polštář 70 x 90 cm a povlečení na přikrývku, cena 3950 Kč.

Damašek je na omak extrémně příjemný materiál, který zajistí v letních dnech pohodové chladivé spaní. Elegantní splývavé povlečení zase dotvoří luxusní vzhled ložnice.