V případě zahradního nábytku vybíráme nejen podle vzhledu, ale hlavně podle materiálu. Musí být kvalitní, úspěšně odolávat nepřízni počasí, dešti, slunci i větru.

Ruku v ruce s tím nás zajímá i údržba a péče o materiál. Ať už jde o dřevo, plast nebo kov (obvykle hliník), zjistíme si, co nás čeká.

Na lodžii s Bellou. Krásné počasí si užíváme od rána, hned při snídani. Třídílný set Bella má úsporné rozměry, zútulní i malý prostor. Sada zahrnuje čtvercový stolek o rozměrech 60 x 60 x 73 cm a dvě židle (šířka 38 x hloubka 47 x výška 78 cm).

Na lodžii s Bellou. Krásné počasí si užíváme od rána, hned při snídani. Třídílný set Bella má úsporné rozměry, zútulní i malý prostor. Sada zahrnuje čtvercový stolek o rozměrech 60 x 60 x 73 cm a dvě židle (šířka 38 x hloubka 47 x výška 78 cm). Materiál masivní dřevo akácie. Všechny části setu lze snadno rozložit a složit. Vše opatřeno pojistkou zabraňující samovolnému složení. Cena setu 1999 Kč.

FOTO: Fieldmann (2x)

Lehce přenosný a čistitelný. Zahradní nábytek Lara obsahuje stůl, 2x polohovací křeslo, 4x stohovatelné křeslo. Materiál ocelová konstrukce, výplet tahokov, práškově lakováno. Opěrky a područky z tvrdého eukalyptového dřeva. Cena soupravy 13 990 Kč.

Lehce přenosný a čistitelný. Zahradní nábytek Lara obsahuje stůl, 2x polohovací křeslo, 4x stohovatelné křeslo. Materiál ocelová konstrukce, výplet tahokov, práškově lakováno. Opěrky a područky z tvrdého eukalyptového dřeva. Cena soupravy 13 990 Kč.

FOTO: Bauhaus

Lehátko na zahradu i pláž. Série Bondi beach nabízí lehké, snadno přenositelné a pohodlné lehátko, které lze polohovat do 4 pozic. Pět barevných variant, materiál potahu bavlna, bambusové dřevo, rozměr šířka 60 cm, délka 115 cm, výška 92 cm. Cena 1490 Kč.

Lehátko na zahradu i pláž. Série Bondi beach nabízí lehké, snadno přenositelné a pohodlné lehátko, které lze polohovat do 4 pozic. Pět barevných variant, materiál potahu bavlna, bambusové dřevo, rozměr: šířka 60 cm, délka 115 cm, výška 92 cm. Cena 1490 Kč.

FOTO: Butlers (3x)

Do odpočinkové zóny. Zahradní lehátko Classic oceníme při opalování, čtení knížek či relaxaci ve stínu. Lze ho polohovat, rozměr 190 x 70 cm, materiál exotická akácie, cena 3649 Kč. Nosnost je 110 kg, mobilní díky kolečkům.

Do odpočinkové zóny. Zahradní lehátko Classic oceníme při opalování, čtení knížek či relaxaci ve stínu. Lze ho polohovat, rozměr 190 x 70 cm, materiál exotická akácie, cena 3649 Kč. Nosnost je 110 kg, mobilní díky kolečkům. Dokoupit lze voděodolný potah ve třech barvách (zelená, bílá, krémová), cena 799 Kč.

Zajímáme se rovněž o potahové látky a preferujeme rychleschnoucí, které nemusíme zmateně při každé přeháňce uklízet.

Na trhu jsou i top materiály, které snesou celoroční pobyt venku. To je výhodné v případě větších nábytkových sestav - pohodlných sedaček. Ty je složité v zimě skladovat, i velký dům nemá místo nazbyt.

Zhoupni se do pohody. Zahradní houpací křeslo oceníme na terase. Má pohodlný sedák, ocelová konstrukce je povrchově upravena práškovou barvou, područky mají dřevěný vzhled. Odolné vůči UV záření a povětrnostním vlivům. Cena 4690 Kč.

Zhoupni se do pohody. Zahradní houpací křeslo oceníme na terase. Má pohodlný sedák, ocelová konstrukce je povrchově upravena práškovou barvou, područky mají dřevěný vzhled. Odolné vůči UV záření a povětrnostním vlivům. Cena 4690 Kč.

FOTO: Tchibo

Pro romantiky do altánu. Dvojice sedí na lavičce, sleduje zapadající slunce a vychutnává si sklenku vína, kterou si odloží na střední rozkládací stolek. Lavice Banquette je z akátového dřeva, klasický tvar se zakřiveným opěradlem.

Pro romantiky do altánu. Dvojice sedí na lavičce, sleduje zapadající slunce a vychutnává si sklenku vína, kterou si odloží na střední rozkládací stolek. Lavice Banquette je z akátového dřeva, klasický tvar se zakřiveným opěradlem. Doporučujeme vybavit polštářky, povlaky a plédy. Cena 4990 Kč.

Na dlouhé sezení. Zahradní nábytek Indiana v kombinaci dřevo - umělý výplet je velmi komfortní. Křeslo 4999 Kč, stůl 13 999 Kč.

Na dlouhé sezení. Zahradní nábytek Indiana v kombinaci dřevo - umělý výplet je velmi komfortní. Křeslo 4999 Kč, stůl 13 999 Kč.

FOTO: Kika

Když přesto zamýšlíme nábytek na zimu umístit ve sklepě, kůlně či garáži, upřednostníme stohovatelný a skládací, který nezabere příliš místa.

Tvary, barvy a materiál volíme podle vkusu, preferujeme pohodlí, v případě lehátek možnost polohování, mobilnost.

Šetří místo a složí se. Na městský balkon je šikovná židle Daisy Jane, kterou lze snadno složit. Má květinové zdobení na područkách a sedátko z lamel, kolekci doplňuje rozkládací stůl. Cena 899 Kč.

Šetří místo a složí se. Na městský balkón je šikovná židle Daisy Jane, kterou lze snadno složit. Má květinové zdobení na područkách a sedátko z lamel, kolekci doplňuje rozkládací stůl. Cena 899 Kč.

Ochrání a texturu dřeva zachová. Dřevěný nábytek je nutné pravidelně natřít a chránit. Vhodné jsou lazurové nátěry, které zachovávají viditelnou strukturu dřeva. Třeba Jubin Lasur, ekologická, vodou ředitelná lazurovací barva pro dekorativní nátěry.

Ochrání a texturu dřeva zachová. Dřevěný nábytek je nutné pravidelně natřít a chránit. Vhodné jsou lazurové nátěry, které zachovávají viditelnou strukturu dřeva. Třeba Jubin Lasur, ekologická, vodou ředitelná lazurovací barva pro dekorativní nátěry.

FOTO: Jub

Slož podle potřeby. V sedací sestavě Portals se budeme cítit jako v obývacím pokoji. Sezení je nízké, lze vytvářet různé kombinace. Materiál hliník s povrchovou úpravou, eukalyptus.

Slož podle potřeby. V sedací sestavě Portals se budeme cítit jako v obývacím pokoji. Sezení je nízké, lze vytvářet různé kombinace. Materiál hliník s povrchovou úpravou, eukalyptus.

FOTO: Mountfield

Dáme si šlofíčka? Na větší terasu je možné umístit komfortní sedací sestavu Paradiso. Materiál teak, venkovní sedáky s rychleschnoucí pěnou, cena 129 115 Kč.

Dáme si šlofíčka? Na větší terasu je možné umístit komfortní sedací sestavu Paradiso. Materiál teak, venkovní sedáky s rychleschnoucí pěnou, cena 129 115 Kč.

FOTO: Teek

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: