Boho styl je v poslední době ceněn pro svou jednoduchost a dekorativnost. Jde o námět, který umožňuje míchání motivů a inspiruje se prvky z různých kultur. Houpací sítě v boho stylu tak působí na první pohled exoticky a celkem nevšedně.

Nebojte se výrazných barev a jejich kombinací, k tomuto stylu se perfektně hodí.

Nebojte se výrazných barev a jejich kombinací, k tomuto stylu se perfektně hodí.

FOTO: Lagoon (2x)

Základem sítí v tomto stylu by měly být přírodní materiály, které vypadají, že už mají patinu. Ta je naopak efektním prvkem. Sítě mají působit pohodovým, byť i lehce neforemným dojmem.

Dekorativní prvky po stranách krášlí sítě při houpání efektně vlají.

Dekorativní prvky po stranách krášlí sítě a při houpání efektně vlají.

Výhodou sítí je jejich skladnost. Díky tomu, že jsou spíše velkými závěsnými šátky a nemusí přesně držet tvar jako jiné sítě s rámy a výztuhami, je jejich přenos celkem jednoduchý. Jde o lehké kousky, které si můžete vzít bez problémů k vodě nebo na výlet a užít si kdekoli pohodlné lenošení.

Sítě v Boho stylu mají ležérní zdobení, které odkazuje k ruční práci.

Sítě v boho stylu mají ležérní zdobení, které odkazuje k ruční práci.

FOTO: The Design Hunter

Těmto kouskům sluší pestré barvy, květinové vzory a výrazné třásně po stranách. Hitem jsou i výrazné pruhované potisky se střapci a třásněmi připomínající oblečení volnomyšlenkářských květinových dětí z šedesátých let minulého století.

V kurzu jsou i kousky, které na první pohled připomínají rybářské sítě.

V kurzu jsou i kousky, které na první pohled připomínají rybářské sítě.

FOTO: Einrichten design

Bohémskému stylu sluší předně ekologické a recyklovatelné materiály. Vyhněte se proto kouskům z čistě umělých materiálů. Efektní budou například sítě vzniklé patchworkovou metodou, sešíváním různých kusů už nepotřebných látek k sobě.

Výhodou těchto sítí je jejich nízká hmotnost a skladnost.

Výhodou sítí je jejich nízká hmotnost a skladnost.

Pro boho styl je rovněž typická pohodlnost a důraz na užívání si života. Houpací sítě jsou tak základním kouskem pro zařizování exteriéru v tomto stylu. Pokud je vám bohémský život blízký, nebojte se sítě uplatnit i v interiéru jako funkční i dekorativní prvek.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: