Série Hvězdných válek se stala fenoménem na konci 70. a na počátku 80. let minulého století, kdy byla natočena první trojice filmů. Od té doby zájem o hrdiny a jejich příběhy po celém světě prakticky neutuchá.

S blížící se premiérou osmého dílu se proto na trhu objevují nové a nové doplňky, které nesou motivy této vesmírné ságy.

Posezení jako na dewbackovi

Americkému výrobci nábytku se podařilo získat licenci, a tak světlo světa mohla spatřit nejprve sedačka pro dva tvořená sochou ještěra dewbacka (čti: djúbek), na kterém jezdili vojáci impéria na planetě Tatooine.

Aby byla podobnost opravdu dokonalá, má sedačka v místě hřbetu přehoz, který vypadá jako deka pod sedlo. Vlastní posezení umožňuje dvojice rozměrných sedáků, k opření slouží dvojice velkých polštářů.

Pouštní ještěři dewbackové (na záběru z filmu) jsou předobrazem pro stylovou sedačku.

Pouštní ještěr dewbacka (na záběru z filmu) je předobrazem pro stylovou sedačku.

FOTO: Profimedia.cz

Sedačka je prvním kusem tematického nábytku, který firma vyrobila, zájemci ji mohou mít v přepočtu za 246 tisíc korun.

Han Solo v karbonitu

Každý fanoušek Hvězdných válek má hluboko v paměti vryté veškeré klíčové momenty z jednotlivých dílů.

K těm obzvláště ikonickým patří zamrazení pašeráka Hana Sola do karbonitu. Předcházelo mu dnes již nesmrtelné vyznání lásky, při němž princezna Leia volá na Hana: „Hane, miluji tě!” a pašerák na to s ledově klidným hlasem opáčí: „Já vím!”. Následně je zmrazen do temně šedého bloku, ze kterého vystupuje jen jeho obličej, ruce a hrudník.

Hana Sola si v sérii Hvězdné války zahrál Harrison Ford. Právě jeho tvář tak bude mít neustále na očích majitel stylového psací stolu.

Hana Sola si v sérii Hvězdných válek zahrál Harrison Ford. Právě jeho tvář bude mít neustále na očích majitel stylového psacího stolu.

FOTO: Profimedia.cz

A právě zmíněný blok je základem hned dvou stolů, konferenčního a psacího, které zájemci mohou vlastnit v přepočtu za 185, respektive 246 tisíc korun.

Konferenční stolek má základnu ze dřeva, na ní je uložen „karbonit” s Hanem Solem v životní velikosti, nad ním spočívá skleněná deska stolu. Ta má rozměry 2 x 0,74 m, výška stolu je půl metru.

Karbonitový blok se zamraženým Hanem Solem v životní velikosti je centrálním prvkem tohoto dvoumetrového konferenčního stolku.

Karbonitový blok se zamraženým Hanem Solem v životní velikosti je centrálním prvkem tohoto dvoumetrového konferenčního stolku.

FOTO: Profimedia.cz

Také deska psacího stolu je skleněná, i pod ní je uložen karbonitový blok s Hanem Solem (ve skutečnosti je z hliníku). Ten ovšem spočívá na jinak tradičně pojatém psacím stole z olejovaného dřeva, který má na pravé straně trojici zásuvek, na levé skříňku rozdělenou poličkou.

Rozměry desky stolu jsou identické s těmi u konferenčního stolku. Pouze výška se liší, psací deska je 0,9 m vysoko, prostor na nohy je vysoký 0,66 m.

Psací stůl s Hanem Solem v karbonitu nadchne zaručeně každého filmového fanouška.

Psací stůl s Hanem Solem v karbonitu nadchne zaručeně každého filmového fanouška.

FOTO: Profimedia.cz

Skrývající se Millennium Falcon

Jedním z dramatických okamžiků prvního filmu celé ságy nazvaného Nová naděje je moment, kdy se mladý Luke Skywalker snaží v hvězdné lodi Hana Sola (její název je Millennium Falcon) dostat za princeznou Leiou. Pronásledují je ovšem nepřátelé, a tak se Han schová s lodí na povrchu obřího asteroidu.

A právě tuto scénu ztvárňuje velice hezkým způsobem další konferenční stolek. Jeho základnu tvoří členitý povrch asteroidu s ukrytou lodí Millennium Falcon.

Stolek s Millennium Falconem skrývajícím se na povrchu asteroidu je považován za nejdynamičtější prvek celé série naábytku inspirovaného Hvězdnými válkami.

Stolek s lodí Millennium Falcon skrývající se na povrchu asteroidu je považován za nejdynamičtější prvek celé série nábytku inspirovaného Hvězdnými válkami.

FOTO: Profimedia.cz

S cenou 160 tisíc korun je nejdostupnější ze všech kusů nábytku a možná i proto podle výrobců také nejžádanější.

Základna stolku je vyrobena z uretanové pěny a laminátu. Deska stolu je z tvrzeného skla, samotný model lodi měří na délku přes půl metru.

Milovníky detailů potěší precizní provedení půl metr dlouhého modelu vesmírné lodi.

Milovníky detailů potěší precizní provedení půl metru dlouhého modelu vesmírné lodi.

FOTO: Profimedia.cz