Nábytkový kousek s názvem Daydream neboli křeslo určené pro denní snění navrhl designér Assaf Israelas. Jeho cílem bylo vytvořit objekt, který by umožňoval odpočinek v pololeže i na veřejných místech, ale nepřipomínal by postel. To se mu povedlo. Křesla jsou určena do soukromých, ale i veřejných prostor, uvádí architektonický web Design Mena.

Designér Israelas je absolventem oboru průmyslového designu z Bezalel Academy of Art & design v Jeruzalémě. Křeslo vzniklo pro studio Joynout. To uvádí, že se specializuje na vytváření nových produktů i proměny veřejných prostranství.

Sedací kousek najde uplatnění i v relaxačních salonech.

Sedací kousek najde uplatnění i v relaxačních salonech.

Objekt je navržen v deseti základních barevných kombinacích. Vzniká propojením dvou polstrovaných panelů a nabízí celkem pohodlné odpočinkové místo až pro dvě osoby. Základem křesel je dřevo a polstrování. Nábytek obsahuje i podhlavníky, které je možné sejmout.

Barevnost částí je možné ladit v podobném tónu nebo klidně i kontarstní.

Barevnost částí je možné ladit v podobném tónu, ale klidně i v kontrastní kombinaci.

Israelas navrhl křeslo také proto, že chtěl, aby se lidé více věnovali snění ve dne, které je podle něj často nutnou součástí kreativních činností. Nábytkový kousek tak má podle informací ze studia Joynout podporovat nejen fyzický, ale i duševní odpočinek.

Skica dokazuje, že jde opravdu o jednoduchý nábytkový kousek.

Skica dokazuje, že jde opravdu o jednoduchý nábytkový kousek.

Pokud jste fandové netradičních nábytkových kousků, mohlo by vás zaujmout i křeslo od designérky Agy Brzostek, které slouží zároveň i jako celkem hřejivý oblek. [celá zpráva]

Originálními kousky jsou i křesla v podobě tanků, která se hodí předně do pánských pokojů mladších mužů, kteří si nepotrpí na klasický nábytek. [celá zpráva]