Nejslavnějšími superhrdiny v naší kultuře jsou bezpochyby dvě komiksové postavičky - netopýří muž Batman a supersilný Superman. Postavičky se dlouhodobě těší velké oblibě a jejich nadlidské schopnosti jsou malými chlapci hodně obdivované. Jde tak o celkem nadčasový motiv, u kterého si můžete být víceméně jistí, že děti bude bavit.

Pokud chcete dodat dětskému pokoji na zajímavosti, můžete uplatnit speciální lampu s logem Batmana nebo stan určený pro malé superhrdiny.

Pokud chcete dodat dětskému pokoji na zajímavosti, můžete uplatnit speciální lampu s logem Batmana nebo stan určený pro malé superhrdiny.

FOTO: Yellow Octopus (3x), Ksl living

Je třeba brát v úvahu, že tyto kousky nejsou zrovna nejvkusnější dekorací, a tak by zpravidla měly sloužit jen jako doplněk dětských pokojů.

Výjimkou jsou interiéry zařízené ve stylu pop-art, kterým sluší všechny motivy z konzumní kultury a předně komiksové vzory.

Jídelnu zpestří prostírání s mtivy superhrdinů nebo hodiny speciálně tvarované ze staré vinylové desky.

Jídelnu zpestří prostírání s motivy superhrdinů nebo hodiny speciálně tvarované ze staré vinylové desky.

FOTO: Excelsa (2x), DaWanda (2x)

Pokud chcete tento motiv umístit i do dívčích pokojíčků nebo místností, které mají děti dohromady, můžete uplatnit i motiv Supergirl. Ta je ženským protějškem Supermana. Jako motiv interiérových doplňků je ale mnohem hůře k sehnání.

Silikonová forma umožní vytvoření dortu s logem superhrdiny. Originální potah na židli zase může děti motivovat posezení u školních úkolů.

Silikonová forma umožní vytvoření dortu s logem superhrdiny. Originální potah na židli může děti motivovat k posezení u školních úkolů.

Pokojíčku dekorovanému kousky s motivy superhrdinů by měla jinak vládnout střídmost a minimalismus. Tento motiv je totiž celkem výrazný, vévodí mu jasná a sytá barevnost. Pokud zvolíte ostatní zařízení jednoduché, motiv lépe vynikne, pokojíček nebude působit přeplácaným dojmem.

Hrnečky s tvary a motivy inspirovanými superhrdiny poslouží i jako stylové dekorace.

Hrnečky s tvary a motivy superhrdinů poslouží i jako stylové dekorace.

Nebojte se experimentovat a v pokojíčcích s motivem superhrdiny pavoučího muže Spider-Mana použít i různé sítě. Ty mohou posloužit i jako bezpečnostní prvek bránící úrazu. [celá zpráva]

Děti může k čištění obuvi inspirovat rohožka s názvem oblíbeného superhrdiny. Motiv odvážné postavičky na samplepu můžete uplatnit i na stěně dětského pokojíčku.

Děti může k čištění obuvi inspirovat rohožka se jménem oblíbeného superhrdiny. Motiv odvážné postavičky na samolepu můžete uplatnit i na stěně dětského pokojíčku.

FOTO: Andshine

Při zařizování dětského pokoje se dají použít i motivy různých domácích i exotických zvířat. I ty dodají pokoji dynamiku a zpestří jinak všední interiéry. [celá zpráva]