Ve specializovaných obchodech objevíme zajímavé tvary a kombinace materiálů. Používá se hlavně masivní dřevo, kámen, ale i měď, mosaz.

Kovová závěsná lampa Infeneon má subtilní kónický tvar a zajímavou drátěnou dekoraci. Cena za kus 2910 Kč.

Kovová závěsná lampa Infeneon má subtilní kónický tvar a zajímavou drátěnou dekoraci. Cena za kus 2910 Kč.

FOTO: Donate

Na čtení i odpočinek. Lampu vybíráme na první pohled podle tvaru, který hned zaujme! Důležité je sledovat, jaký má světelný zdroj. Světlo nemá být nikdy ostré, bodové, kontrastní. Jinak nás brzy unaví.

Na čtení i odpočinek. Lampu vybíráme na první pohled podle tvaru, který hned zaujme! Důležité je sledovat, jaký má světelný zdroj. Světlo nemá být nikdy ostré, bodové, kontrastní. Jinak nás brzy unaví.

Krásná trojnožka s elegancí. Stojací lampa má asymetrický tvar a trojnohou podnož. Kónické stínítko lze naklápět a podle potřeby směrovat tok světla. Materiál lakovaná ocel, výška 125,5 cm.

Krásná trojnožka s elegancí. Stojací lampa má asymetrický tvar a trojnohou podnož. Kónické stínítko lze naklápět a podle potřeby směrovat tok světla. Materiál lakovaná ocel, výška 125,5 cm.

FOTO: Designville (2x)

Retro styl nás baví Kolekce netradičních svítidel v industriálním retro stylu nabízí dánská firma Frama. Svítidla jsou stojací, závěsná, z materiálu měď, mosaz nebo bronz. Vždy mají textilní šňůru a doporučují se kombinovat s retro žárovkou.

Retro styl nás baví. Kolekce netradičních svítidel v industriálním retro stylu nabízí dánská firma Frama. Svítidla jsou stojací, závěsná, z materiálu měď, mosaz nebo bronz. Vždy mají textilní šňůru a doporučují se kombinovat s retro žárovkou.

Kreativní jsou stínítka z rozmanitých textilií, ale i lehká husí peříčka. V kurzu je styl retro a přírodní, vždy s důrazem na funkčnost a praktičnost.

Stínítko s kmenem břízy Přírodní dekor kůry vyšvihne stínítko mezi originální kousky. Ruční výroba, kvalitní látka z nehořlavého materiálu. Průměr 30 x 21 cm. Cena 1050 Kč.

Stínítko s kmenem břízy. Přírodní dekor kůry vyšvihne stínítko mezi originální kousky. Ruční výroba, kvalitní látka z nehořlavého materiálu. Průměr 30 x 21 cm. Cena 1050 Kč.

FOTO: La Casa Nova (2x)

Svítí, ale nezazpívá Krásné ručně vyrobené stínítko s dudkem a motivem květin, autorský návrh, podle kterého se potiskuje látka. Průměr 30 x 21 cm, cena 1705 Kč.

Svítí, ale nezazpívá. Krásné ručně vyrobené stínítko s dudkem a motivem květin, autorský návrh, podle kterého se potiskuje látka. Průměr 30 x 21 cm, cena 1705 Kč.

Má prodlouženou ruku Klasika, ale v moderním pojetí. Důmyslné retro svítidlo Encanto dosáhne všude. Pověsit ho lze nad postel, křeslo na čtení nebo odkládací stolek. K dostání v bílé a černé verzi, cena 3980 Kč.

Má prodlouženou ruku. Klasika, ale v moderním pojetí. Důmyslné retro svítidlo Encanto dosáhne všude. Pověsit ho lze nad postel, křeslo na čtení nebo odkládací stolek. K dostání v bílé a černé verzi, cena 3980 Kč.

FOTO: Claro (2x)

Světlo Fruta není k snědku Vypadá jako impozantní, světlem nalitá hruška nebo tykev, která přes konstrukci propouští světlo. Materiál jasan, jednoduchý nadčasový styl. Cena 4980 Kč.

Světlo Fruta není k snědku. Vypadá jako impozantní, světlem nalitá hruška nebo tykev, která přes konstrukci propouští světlo. Materiál jasan, jednoduchý nadčasový styl. Cena 4980 Kč.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: