Na rozdíl od předchozích děl tohoto architekta, který je netradičními stavbami proslulý, je rodinný dům v korejském Busanu ve tvaru sovy uměřenější a má strohé rysy.

„Je ohromující, že budova vypadá přesně jako sova. Schodiště je jako křídlo a okna dětského pokoje jsou oči,” popisuje architekt Moon Hoon.

Dům je tvarově hodně čelnitý a působí majestátním dojmem.

Dům s názvem Busan Times je tvarově členitý a působí majestátním dojmem.

Devětačtyřicetiletý autor má rád hravý design a umění prolínající se s architekturou. Věnuje se i režírování filmů o architektuře. Talentovaný tvůrce se narodil v roce 1968 v Jižní Koreji. Dlouho ale žil v australské Tasmánii.

Architekturu vystudoval v Koreji a v USA na prestižní škole Massachusetts Institute of Technology. Své vlastní architektonické studio Moon Bal Sso založil před šestnácti lety.

V rozlehlé budově nechybí bezpečný prostor určený pro děti.

V rozlehlé budově nechybí bezpečný prostor určený pro děti.

Zastavěná plocha stavby je 116 m², uvedl pro Novinky jeden ze členů architektonického studia. Hrubá podlahová plocha pak činí 286 m². Jde tak o prostorný rodinný dům s mnoha ložnicemi. K němu patří hned čtyři parkovací stání.

Architekt je známý svým ciem pro dobře skryté úložn prostory, díky kterým působí prostor uspořádaně a čistě.

Architekt je známý svým citem pro dobře skryté úložné prostory, díky kterým působí prostor uspořádaně a čistě.

Stavba se nachází v lokalitě Mojeon-ri Jeonggwan-eup Gijang-gun v korejském Busanu. Barevně koresponduje se sousedními domy a na první pohled vypadá celkem všedně.

Stavba výškově zapadá do okolní zástavby.

Stavba výškově zapadá do okolní zástavby.

Za pozornost stojí i další budovy od tohoto architekta. Nedávno například v jihokorejském městě Giheung-gu navrhl stavbu ve tvaru lízátka. [celá zpráva]