Motiv osvětlení můžete vybrat podle oblíbených zvířátek dítěte, vyplatí se volit barevnější kousky. Právě jasné a syté barvy totiž děti vnímají ve svém vývoji nejdříve. Teplejší barvy, jako jsou červená nebo žlutá, navíc prostor zútulní.

Motivy zvířat oživí všední interiéry a dodají jim na živosti.

Motivy zvířat oživí obyčejné interiéry a dodají jim na živosti.

FOTO: DaWanda (2x), Yellow Octopus (2x)

Osvětlení ve tvaru zvířat zpravidla slouží jako doplňkové, případně náladové. Lampičky vydávají spíš tlumenější světlo a jsou zpravidla určeny pro žárovky s nižší svítivostí. Jde tak o vhodné noční osvětlení pro děti, které nerady usínají za tmy.

Motivy slona nebo opice vnesou do pokoje exotického ducha.

Motivy slona nebo opice vnesou do pokoje exotického ducha.

FOTO: MiaFleur

Výhodou těchto kousků je, že přes den poslouží jako svébytná dekorace. Nemusíte se tak bát výraznějších kousků.

V dívčích pokojích zazáří například lampička s motivem motýlků nebo klece s ptáčky, v chlapeckých pokojích pobaví lampičky v podobě svítících dinosaurů.

Motýlci umístění v oblasti stínítka lampy vrhají působivé stíny na stěnu.

Motýlci umístění v oblasti stínítka vrhají působivé stíny na stěnu.

FOTO: Mira Mira

Osvětlení se zvířecími motivy můžete uplatnit i v jiných místnostech. Pro ložnice dospělých ale volte uměřenější a funkčnější kousky, kde je motiv zvířete jen součástí podstavce a lampa má stejné vlastnosti jako většina podobných kousků.

Zvířata mohou být efektní součádtí podstavce lamp.

Zvířata mohou být efektní součástí podstavce klasických lamp.

FOTO: The French Bedroom

Do obývacích pokojů pak volte ideálně kousky, které na sebe na první pohled nepoutají pozornost. Ideální je jednobarevné osvětlení, jehož tvary vyniknou až při rozsvícení. Pokud budete mít návštěvu, pokoj nebude působit infantilně a naivně.

Pokud chcete decentnější osvětlení, volte jednobarevné kousky.

Pokud chcete decentnější osvětlení, volte jednobarevné kousky.

Lidé, kdo by chtěli uplatnit zvířecí motivy i na jiných prvcích v interiéru, než je osvětlení, mohou sáhnout i po různých soškách či obrazech se zvířecí tematikou nebo třeba po nevšedních židlích se zvířecími motivy. [celá zpráva]