Nápaditým kouskem do pánských pokojů a šaten je bezpochyby stojací lampa s dřevěnými prvky, kterou lze využít i jako němého sluhu.

Jde o kousek, který může najít uplatnění i v obchodech s pánskou konfekcí nebo v bytech milovníků módy, kteří se chtějí těšit pohledem na své vybrané módní kousky a chtějí si jich užít i jako bytové dekorace.

Němý sluha a lampa v jednom je nábytkem, který nechá plně vyniknout zavěšené oblečení.

Němý sluha a lampa v jednom je nábytkem, který nechá plně vyniknout zavěšenému oblečení.

Zajímavý kouskem je i nástěnná lampička, která slouží i jako polička a opěrka na knihy, a upoutá pozornost na odložené prvky. Pokud tak chcete hosty během návštěvy u vás doma upozornit na literaturu, kterou rádi čtete, pak jde rozhodně o ideálního pomocníka.

Lampa kombinovaná s knižní zarážkou je ideálním kouskem do čtecího koutku.

Lampa kombinovaná s knižní zarážkou je ideálním kouskem do čtecího koutku.

FOTO: Currey and Company

Klasičtějšími verzemi jsou stojací lampy kombinované s odkládacími stolky různých rozměrů. Ty oceníte v kombinaci s velkými křesly, která umožní pohodlné čtení. Lampa a odkládací stolek na kávu nebo brýle v jednom je ideálním doplněním takového čtecího koutku.

Lampa na barelu poslouží jako barový stolek v industriálním interiéru.

Lampa na barelu poslouží jako barový stolek v industriálním interiéru.

FOTO: DaWanda

Odkládací plocha u lampy bývá zpravidla menších rozměrů. Osvětlení tak vypadá na první pohled celkem všedně a nijak neruší celkový dojem z interiéru.

Odkládací stolek je praktickým detailem stojacích lamp.

Odkládací stolek je praktickou součástí stojacích lamp.

FOTO: Beacon Lighting

Pokud potřebujete v bytě ušetřit hodně místa, můžete se nechat inspirovat opravdovým designérským výstřelkem, kterým je osvětlení a sprcha v jednom. [celá zpráva]