Obsažné vzorníky Pantone jsou používány pro textil, grafiku, design i průmysl. Jde o celosvětově uznávaný barevný standard, ze kterého se vychází při barevné typologii.

Vzorníky byly zavedeny v roce 1963, v průběhu let se rozvíjely v neuvěřitelně pestrou škálu barevných odstínů. Z nich každoročně porota expertů volí barvu roku.

Řiďte se i aktuálními interiérovými trendy, kterými jsou zelené stěny nebo vyšisované koberce.

Řiďte se aktuálními interiérovými trendy, kterými jsou zelené stěny nebo vyšisované koberce.

FOTO: Murals Wallpaper, The Rug Seller, Mylands Paints

Barva roku se zpravidla stává aktuálním interiérovým trendem, který se projevuje jak v módě, tak i v oblasti interiérového designu. Nejnověji zvolená barva, kterou je jasná zelená, je předně jarním až letním odstínem. Do interiéru bezpochyby vnese dojem svěžesti.

Volte tóny, které evokují pocit svěžesti.

Volte tóny, které evokují pocit čerstvosti.

FOTO: Zanui, Beacon Lighting, Satara Australia, Mutating Creatures

Každá barva ve vzorníku má své číslo, zvolená zelená se skrývá pod označením 15-0343. Z něj tak mohou vycházet všichni, kdo se chtějí držet původního barevného vzoru. Ten má lehce žlutý podtón a je spíš svítivou než tlumenou zelenou.

Ložnici dodá tato barva šťávu a přitom nebude působit kýčovitě.

Ložnici dodá tato barva šťávu a přitom nebude působit kýčovitě.

FOTO: Tom Tailor, Annabel James (3x), Lüks Linen

Jde o barvu, která omladí i starší interiér zařízený v klasickém stylu. Obecně se ale hodí spíše do pokojů mladších generací. Dobře zafunguje i v tmavších interiérech v kombinaci s bílou barvou. Takové spojení potlačí dojem stísněnosti a prostor prosvětlí a oživí.

Prvky mohou být lehce v etno nebo boho stylu.

Prvky mohou být lehce v etno nebo boho stylu.

FOTO: In Spaces, Ian Snow

Pokud se chcete držet trendů, zkuste v interiéru použít i další aktuální prvky. Chybu rozhodně neuděláte se zelenou stěnou, která s barvou roku skvěle koresponduje. [celá zpráva]