„V malé koupelně, kde chceme mít i WC, není třeba mít jakýkoli sprchový skleněný kout,“ tvrdí přesvědčeně paní Jaroslava.

Místo pro ni zbytečně finančně nákladného řešení zvolila jednodušší variantu v podobě koupelnového závěsu. Ten jí slouží stejně dobře a zajistí i potřebné soukromí ve sprše.

V koupelně není místa nazbyt, toalety se do ní ale přesto vešla.

V koupelně není místa nazbyt, toaleta se do ní ale přesto vešla.

„Je to jednoduché a hlavně hygienické. Závěs se snadno vypere a nezabere žádné místo,“ popisuje své zkušenosti čtenářka.

Majitelce se podařilo hezký způsobem sjednotit bělostnou barvu sanitární keramiky, kterou doplnila chromovanými prvky - košem, držáčkem na papír, ovládáním toalety, sušákem na ručníky i odtokovou mřížkou.

Majitelce se podařilo hezký způsobem sjednotit bělostnou barvu sanitární keramiky, kterou doplnila chromovanými prvky – košem, držáčkem na papír, ovládáním toalety, sušákem na ručníky i odtokovou mřížkou.

Paní Jaroslava rovněž upustila od sprchového boxu s vaničkou vyvýšenou nad okolní podlahu. Toto rozhodnutí ocenila obzvláště v době, kdy měla zlomenou nohu a zrovna tak po operaci kyčle, kdy se špatně pohybovala. Do vaničky by se jí obtížně vystupovalo.

Zavírání na skleněná či plastová dvířka nahradil jednoduchý závěs, který lze kdykoli vyprat.

Zavírání na skleněná či plastová dvířka nahradil jednoduchý závěs, který lze kdykoli vyprat.

Mít sprchový kout s odtokem v zemi není samozřejmě vždy a všude technicky možné. Na druhé straně, dnes lze mít odtok nejenom svedený do podlahy, ale také například do strany, do stěny. V případě koupelny paní Jaroslavy bylo možné nechat odtok do podlahy.

Interiér koupelny je obložen v kombinací hnědé a oranžové barvy.

Interiér koupelny je obložen v kombinaci hnědé a oranžové barvy.

Novinkou je také začlenění toalety do prostoru nevelké koupelny.