Základem dětského pokoje je postel, skříň, sestava na ukládání hraček, pracovní stůl, pohodlná židle. Zásuvky, úložné boxy, pojízdné i vestavné kontejnery jsou její součástí a chytře schované, aby v prostoru nepřekážely. Není účelem mít v pokoji co nejvíce kusů, právě naopak!

Zelenou má nábytek, který lze přestavět, zjednodušit, obměnit, má originální povrch – dekor s vlastní fotkou, zajímavou grafikou. Menší děti ocení sestavy, na kterých se aktivně zabaví cvičením, šplhem, houpáním.

Stůl Logo Duo II roste – výšku psacího stolu lze nastavit v rozmezí 54–83 cm. Má dělenou pracovní desku: jedna třetina je pevně přimontovaná ve vodorovné poloze a druhou lze naklápět. Můžeme dokoupit i boční desku na odkládání knížek. Cena 10 990 Kč.

Stůl Logo Duo II roste – výšku psacího stolu lze nastavit v rozmezí 54–83 cm. Má dělenou pracovní desku: jedna třetina je pevně přimontovaná ve vodorovné poloze a druhou lze naklápět. Můžeme dokoupit i boční desku na odkládání knížek. Cena 10 990 Kč

FOTO: WWW.KETTLERPRODETI.CZ

Stůl je chameleon

Výška stolu i židle musí vždy odpovídat aktuální výšce dítěte. To ale roste rychle a měnit vybavení je náročné.

Řešením je kolekce, u níž lze desku nastavit od 51 do 78 cm (standardní výška pro dospělé je 75 cm), takže je jasné, že dětem takový stůl vydrží i na vysoké.

Děti při rýsování ocení i stoly, které lze naklápět. Pořádek ustojí díky děleným zásuvkám, bočním deskám, na něž lze odsunout knihy a počítač.

FOTO: WWW.CAPAVRANA.CZ (2x)

Kolekce Natura, postýlka 140 x 70 cm je přestavitelná na dětskou postel. Když dítě vyroste i z ní, lze doobjednat postel 200 x 90 cm. Z přebalovacího pultu sundáme nástavec a vznikne praktická komoda.

Kolekce Natura, postýlka 140 x 70 cm je přestavitelná na dětskou postel. Když dítě vyroste i z ní, lze doobjednat postel 200 x 90 cm. Z přebalovacího pultu sundáme nástavec a vznikne praktická komoda.

Stůl preferujeme raději v neutrálním odstínu, protože malá slečna vyroste a bude se za růžový odstín stydět. Když už jí chceme vyhovět, tak vybíráme sestavy s vyměnitelnými barevnými díly.

Hledejme rovněž omyvatelné pracovní desky a odolné potahy židlí. Skvělý je i kontejner na kolečkách se zásuvkami, které mohou být uzamykatelné. Pojízdný box lze využít i na příležitostné sezení, stačí dokoupit měkkou podušku.

Houpání na židli dovoleno!

Sedět na židli rovně jako pravítko a nepohnout se jde už jen ve filmech pro pamětníky. Fyzioterapeuti doporučují při sezení pohupování, naklánění, protože to podporuje hluboko usazené svaly, udržuje pozornost a nezatěžuje tolik záda.

Dětská zdravotní židle Basic s pohyblivým sedákem na pružině nabízí aktivní sezení. S obručí pro oporu nohou je vhodná pro děti od výšky 120 cm. Vybírat lze z 8 barev, cena od 13 390 Kč.

Dětská zdravotní židle Basic s pohyblivým sedákem na pružině nabízí aktivní sezení. S obručí pro oporu nohou je vhodná pro děti od výšky 120 cm. Vybírat lze z 8 barev, cena od 13 390 Kč.

FOTO: WWW.ZDRAVOTNI-ZIDLE.CZ

Strnulý posed škodí a bohužel dnešní děti tráví na židli až 8 hodin denně. Situaci vylepšíme pohybem a rostoucí a ergonomickou židlí: lze ji různě nastavit (zádová opěrka s područkami), polohovat, umí pružit, naklápět se do stran.

Nábytek Asoral je stavebnice, kterou lze měnit a přizpůsobovat podle věku dítěte. Pastelový základ zdobí barevné zásuvky, úložné boxy, zábrany nebo i vložené lůžko (pro kamaráda na přespání). Sestava je celodřevěná, lakovaná s neblednoucími pigmenty.

Nábytek Asoral je stavebnice, kterou lze měnit a přizpůsobovat podle věku dítěte. Pastelový základ zdobí barevné zásuvky, úložné boxy, zábrany nebo i vložené lůžko (pro kamaráda na přespání). Sestava je celodřevěná, lakovaná s neblednoucími pigmenty.

FOTO: WWW.VIABEL.CZ

Důležitá je opora nohou (spodní obruč), chodidla nesmějí být ve vzduchu.

Promyšlené židle pro děti vyrobené z kvalitního materiálu (omyvatelný a prodyšný potah), nejsou laciné, ale vydrží až do dospělosti (obecně se uvádí do váhy 110 kg a výšky 175 cm). A to za zdraví našich dětí stojí!

Zacvičit si za deště

Děti mladšího školního věku se pohybovat chtějí a do cvičení je nemusíme nutit. Využijme proto dobré konstelace a pořiďme do pokoje lanové žebříky, ribstoly, kruhy, závěsné houpačky, šplhadla.

Děti milují pohyb a v pokoji ocení ribstol se závěsnými kruhy. Protáhnou se po úkolech, když venku prší, zlepší svoji obratnost a posílí svaly. Cena od 11 000 Kč.

Děti milují pohyb a v pokoji ocení ribstol se závěsnými kruhy. Protáhnou se po úkolech, když venku prší, zlepší svoji obratnost a posílí svaly. Cena od 11 000 Kč

FOTO: WWW.SUPRAFORT.CZ

Nebojte se, nespadnou. Naopak budou obratnější, posílí si svaly, vylepší rovnováhu a zabaví za špatného počasí.

Sestava je smysluplná zábava i pro dospělého, stačí se protáhnout deset minut večer a ráno a je po bolavých zádech.