Architekti interiér původního bungalovu uspořádali zcela novým způsobem. Jeho hlavní část rozdělili do čtyř kvadrantů obklopujících centrální technický blok s toaletou a koupelnou.

Fasády domu jsou z konopného betonu.

Fasády domu jsou z konopného betonu.

Dům je v létě příjemně stíněn okolními vzrostlými stromy.

Dům je v létě příjemně stíněn okolními vzrostlými stromy.

Blok je od ostatních prostor odlišen na první pohled už díky tmavšímu dřevěnému obložení. Architekti zužitkovali tento materiál z původního zařízení domu.

Nový vzhled interiéru doplňují bílé dlaždice lesknoucí se ve světle přicházejícím nově dvěma na sever orientovanými světlíky.

Konopný beton je známý svými vynikajícími izolačními schopnostmi.

Konopný beton je známý svými vynikajícími izolačními schopnostmi.

Ve dvou kvadrantech orientovaných na sever je hlavní ložnice a pokoj, které mají výhled na dvorek s magnolií.

Ve zbývajících dvou částech, orientovaných na jižní stranu, je pracovna a kuchyň. Obě místnosti nabízejí hezký výhled na okolní vlámskou krajinu. Do domu se vstupuje ze dvora do hlavní společenské místnosti, v níž je spojen obývací pokoj s jídelnou.

Rekonstruovaný bungalov architekti uspořádali tak, aby lépe odpovídal potřebám moderní rodiny.

Rekonstruovaný bungalov architekti uspořádali tak, aby lépe odpovídal potřebám moderní rodiny.

Interiér domu je navržen ve střízlivém rustikálním stylu.

Interiér domu je navržen ve střízlivém rustikálním stylu.

Dům je částečně podsklepen, pod úrovní země je garáž a úložné prostory.

Centrální box s koupelnou a toaletou je obložen tmavě hnědými prkny, která se podařilo uchovat z původního zařízení interiéru.

Centrální box s koupelnou a toaletou je obložen tmavě hnědými prkny, která se podařilo uchovat z původního zařízení interiéru.

Architekti dům nově vybavili a upravili tak, aby byl zcela soběstačný, co se týká jeho potřeby energie, vody a tepla. Velká kamna produkují dost tepla pro stěnové vytápění a ohřev sanitární vody.

Elektřina je získávána na jih orientovanými solárními panely na střeše a dům rovněž zachycuje dešťovou vodu, která je filtrovaná, takže ji obyvatelé mohou používat jako pitnou i užitkovou.

Kamna na tuhá paliva produkují dostatek tepla pro stěnové vytápění.

Kamna na tuhá paliva produkují dostatek tepla pro stěnové vytápění.

Exteriér domu zaujme poněkud robustním vzhledem, za nímž stojí silná vrstva konopného betonu. Jednolitost fasády je narušena pouze dřevěnými okny.

Materiál nebyl zvolen náhodně, architekti ocenili nejen jeho složení korespondující s bohatou zelení okolní krajiny, ale především jeho tepelné a zvukové izolační vlastnosti.

Dům byl upraven tak, aby dokázal vystačit s vlastními zdroji energie a vody.

Dům byl upraven tak, aby vystačil s vlastními zdroji energie a vody.

Nové uspořádání domu: 1 - šatna, 2 - obývací pokoj, 3 - jídelna, 4 - kuchyň, 5 - kancelář, 6 - hlavní ložnice, 7 - pokoj, 8 - restroom, 9 - koupelna, 10 - dvorek.

Nové uspořádání domu: 1 - šatna, 2 - obývací pokoj, 3 - jídelna, 4 - kuchyň, 5 - kancelář, 6 - hlavní ložnice, 7 - pokoj, 8 - restroom, 9 - koupelna, 10 - dvorek.

Mohlo by vás zaujmout: Konopný beton
Konopný beton, často nazývaný jako Hempcrete, je směsí konopného pazdeří (vnitřků konopných stonků), hašeného vápna, cementu a vody. Je snadno recyklovatelný a vykazuje vysoké tepelné a zvukové izolační schopnosti. Určitou výhodou je i skutečnost, že rychle tvrdne. V porovnání s klasickým betonem je pevnější, lehčí a pružnější. Zároveň je odolný vůči plísním, houbám, hmyzu i hlodavcům. Patří do skupiny tzv. difúzně otevřených stavebních materiálů. Při stavbě stěn domu se konopný beton nejčastěji tzv. temuje do falešného bednění (= vtlouká se palicemi). Při izolování střechy se volně rozhrabuje, při realizaci podlahy se stírá a utahuje.