O titul „Nejlepší z realit 2015” se mohly ucházet stavby dokončené na území ČR od začátku loňského roku, a to v kategoriích Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Obchodní centra, Hotely a Skladové a průmyslové areály.

Zvláštní cenu poroty pak obdržel projekt, který v uplynulém roce jedinečným způsobem přispěl k rozvoji českého trhu s nemovitostmi. Svou cenu „Award for Excellence“ udělila i Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Cenu čtenářů mediálních partnerů měla možnost udělit laická veřejnost prostřednictvím domovské stránky soutěže, a to nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie.

Rezidence Trojské výhledy získala druhé místo.

Rezidence Trojské výhledy získala druhé místo.

Jako vždy byly určujícími kritérii pro posouzení kvality staveb výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu.

I letos nad soutěží držela odbornou záštitu Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

Budova Dock River Watch je třetí nejlepší realitou pro letošní ročník soutěže.

Budova Dock River Watch je třetí nejlepší realitou pro letošní ročník soutěže.

Jako již tradičně, byla i v letošním ročníku nejsilněji zastoupena kategorie rezidenčních objektů, kam bylo přihlášeno 17 budov. Porota složená ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a dalších profesních sdružení, agentur pro výzkum trhu, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností nakonec nejvýše ocenila Rezidenci Na Dlouhé, která stojí v centru Olomouce.

Porotci ocenili nejen vynikající komerční úspěch, ale také moderní architekturu stavby zasazené do privátního parku, jež tak nabízí komfortní bydlení v klidné lokalitě. Budova je navíc orientována tak, že její obyvatelé mají pěkný výhled na dominanty města - metropolitní katedrálu sv. Václava a Klášterní Hradisko. Projekt je dílem ateliéru CAMA Architekti.

Čtenářové mediálních partnerů soutěže zvolili za nejlepší počin letošního ročníku ZŠ v Dobřichovicích.

Čtenáři mediálních partnerů soutěže zvolili za nejlepší počin letošního ročníku ZŠ v Dobřichovicích.

Na druhé příčce mezi rezidenčními projekty skončila rezidence Trojské výhledy v pražské Troji, jejímž autorem je architekt Zdeněk Korch (FAVT).

Třetí místo pak porota přisoudila budově Dock River Watch, jež je dílem studia Ian Bryan Architects a stojí rovněž na území Prahy 8.

Zvláštní cenu poroty získal Domov pro seniory Grand Park Havířov.

Zvláštní cenu poroty získal Domov pro seniory Grand Park Havířov.

Zvláštní cenu poroty získal v letošním roce Domov pro seniory Grand Park Havířov, který je dílem architektonického ateliéru EBM - Expert Building Management.

Čtenáři mediálních partnerů soutěže pak nejlépe hodnotili projekt Základní školy v Dobřichovicích, jež je dílem studia Šafer Hájek Architekti.