Celý prostor měl pro mladé muže kouzlo především proto, že garáž bylo možné proměnit v malý hudební miniklub, kde pořádají setkání pro přátele a známé.

Pohoštění se připravuje v kuchyni nad garáží a obývací pokoj nově upraveného loftu je pak dalším místem, kde se všichni scházejí.

Kytary zavěšené na zdi jsou nejen neustále po ruce, ale slouží zároveń i jako stylová dekorace.

Kytary zavěšené na zdi jsou nejen neustále po ruce, ale slouží zároveň i jako stylová dekorace.

Soukromé prostory v domácnosti představuje pouze dvojice malých, identických, k sobě zrcadlově obrácených ložnic. Zde oba mladí muži mohou spát a odpočívat, ale také třeba pracovat na počítači.

Každá z ložnic má širokou postel, poličky na knížky i místo na televizi. Vše je přitom uspořádáno tak, aby obyvatel pokojíku netloukl hlavou o strop, kdykoli vstává z postele a zároveň, aby věci, které před spaním používá nejčastěji, měl pohodlně po ruce.

Každá z ložnic má širokou postel, poličky na knížky i místo na televizi. Vše je přitom uspořádáno tak, aby obyvatel pokojíku netloukl hlavou o strop kdykoli vstává z postele, a zároveň, aby věci, které před spaním používá nejčastěji, měl pohodlně po ruce.

Architekt si vyhrál s recyklovanými prkny různých barev, z nichž vytvořil nejen schody k postelím, ale obložil jimi i stropy v pokojících.

Architekt si vyhrál s recyklovanými prkny různých barev, z nichž vytvořil nejen schody k postelím, ale obložil jimi i stropy v pokojích.

Návrh tohoto specifického mládeneckého domova, jehož projekt nese název 267 Wyckoff, je dílem mladého architekta, jinak majitele studia Yorkwood Co.

Architekt se ve všech svých projektech zaměřuje na možnost využívání recyklovaného dřeva ze starých budov a končících podniků v New Yorku. Jinými slovy, snaží se využívat a znovu používat dřevo z New Yorku, odtud Yorkwood (dřevo Yorku).

V pokojíku je vždy ještě místo na stolek s počítačem.

V pokojíku je vždy ještě místo na stolek s počítačem.

Každý kousek místa je pečlivě využit.

Každý kousek místa je pečlivě využit.

Jeho přístup je dobře patrný i v loftu, kde si pohrál s výběrem různých druhů prken pro schody k postelím i pro obklady stropů nad nimi.

Recyklované dřevo, ale i prvky z překližek, recyklovaná okna a dveře, to vše byla volba nejen kvůli snížení nákladů na rekonstrukci loftu, ale i jako výraz uvědomělého přístupu mladých mužů ke svému bydlení, za který sklízejí v odborných médiích pochvalu.

Kuchyň zabírá neobvykle velký prostor.

Kuchyň zabírá neobvykle velký prostor.

V kuchyni se připravuje pohoštění na večerní hudební sešlosti. K tomu je třeba spousta vybavení i místa.

V kuchyni se připravuje pohoštění na večerní hudební sešlosti. K tomu je třeba spousta vybavení i místa.

V nové podobě loft nabízí nejen velkou kuchyň, která v podobě písmene L obchází koupelnu ponechanou zhruba v původních rozměrech, ale také prostorný obývací pokoj s posezením pro více lidí, který na kuchyň navazuje.

Poslední třetinu podlouhlého loftu zabírají ložnice s chodbou, kde jsou umístěny úložné prostory.