Právě na rodiny je objekt zacílen. Podobně jako u nás také v Japonsku patřívalo dlouhá léta k výjimečným zážitkům, když se rodina vypravila společně do restaurace na sváteční oběd, jak poznamenávají japonští architekti.

A stejně jako v mnoha dalších krajích i v zemi vycházejícího slunce kouzlo těchto okamžiků zničily podniky s rychlým občerstvením nabízející levné jídlo konzumované v chvatu.

Pekárna s restaurací La Sofia má proto za cíl navrátit rodinám svých zákazníků onen pocit výjimečného společného zážitku spojeného s konzumací kvalitního jídla a samozřejmě s nabídkou pečiva z vlastní pekárny.

Vstup mírně připomíná tradiční japonskou bránu Torii.

Vstup lehce připomíná tradiční japonskou bránu Torii.

V podvečer interiér přímo vybízí k poklidnému posezení po náročném dni.

V podvečer interiér přímo vybízí k poklidnému posezení po náročném dni.

Architekti navrhli interiér o ploše 260,67 m2 jako podlouhlý sál zakončený na jedné straně vstupem do kuchyně a na straně druhé pekárnou s vlastním prodejním pultem.

Díky velikým oknům, jimiž ze dvou stran vstupuje do místnosti spousta světla, je prostor zajímavý v každé denní době a pokaždé vytváří trochu jinou náladu. Zatímco ráno se stolovníci budou cítit občerstveni příjemným svěžím prostředím, v poledne si užijí interiér zalitý světlem.

Večer, když slunce zapadá za obzor, rozžehnou se nad stolky lampičky s kovovými stínítky a každý z nich se promění v místo pro příjemnou relaxaci po náročném dni.

Do večerního šera láka restaurace útulnou atmosférou a teplým světlem linoucím se ven velkými okny.

Do večerního šera láká restaurace útulnou atmosférou a teplým světlem linoucím se ven velkými okny.

V interiéru se vzájemně doplňují stěny s kamennými obklady a s obnaženými cihlami.

V interiéru se vzájemně doplňují stěny s kamennými obklady a s obnaženými cihlami.

Základem pro takto proměnlivý interiér byla volba barev a materiálů, které samy o sobě působí nenápadně, ovšem dohromady pak při správném nasvětlení rozehrají tu pravou atmosféru. Stěny jsou obloženy na některých místech kamenem a jinde na nich zůstávají odhalené cihly.

Protože jsou kameny i cihly orientovány vodorovně a jednotlivé části kamenného obkladu mají i podobnou velikost jako cihly, vzniká v divákovi dojem určité příbuznosti mezi oběma druhy povrchů.

Na podlaze se střídá krémová dlažba s dřevěnými parketami.

Na podlaze se střídá krémová dlažba s dřevěnými parketami.

Se světle hnědými deskami stolků ladí dřevěné žebroví na stropě nad nimi.

Se světle hnědými deskami stolků ladí dřevěné žebroví na stropě nad nimi.

Dva různé materiály vybrali architekti rovněž pro podlahy. Krémově bílou dlažbu přerušuje v centrální části pruh tmavě hnědých dřevěných parket.

Samotný nábytek pak působí prostým dojmem – dřevěnou desku stolu světlé barvy, jež koresponduje s dřevěným žebrovím na stropě, doplňují šedě čalouněné židle.

Zatímco kuchyň pro restauraci je v levé části, pekárna se svým prodejním pultem je napravo. V prostoru mezi nimi je vlastní restaurace.

Zatímco kuchyň pro restauraci je v levé části, pekárna se svým prodejním pultem je napravo. V prostoru mezi nimi je vlastní restaurace.

FOTO: Movedesign