Budova má podle informací na Kljukinově webu vyrůst u města Enfidha (Dár al-Báj) v Tunisu, kde se má stát součástí rozsáhlého developerského projektu Tunisia Economic City (Tuniské ekonomické město) umístěného na pobřeží Středozemního moře.

Nemocniční loď nazvaná White sails hospital & spa bude sice stát na pevnině, ale z velké části ji obklopí vodní plochy, takže iluze pobytu na jachtě bude dokonalá.

Úsměvně může působit už jen představa příjmu pacienta v této nemocnici: Slepé střevo? Tak to je chirurgie. - Hlavní košová plachta!

Úsměvně může působit už jen představa příjmu pacienta v této nemocnici: Slepé střevo? Tak to je chirurgie – hlavní košová plachta!

FOTO: Profimedia.cz

Dojem cesty zaoceánskou lodí mají podpořit i uniformy veškerého personálu, které budou v námořnickém stylu. Stručně řečeno, vše bude podřízeno jedinému cíli: odpoutat pozornost pacientů od jejich strastí a pokud možno zbavit je strachu z nadcházejících léčebných procedur.

Zlí jazykové by mohli chystanému projektu vyčítat jistou kýčovitost, případně až cirkusový vzhled. Ovšem na druhé straně, nemocnice s vizáží lunaparku může opravdu na spoustu lidí působit přijatelnějším dojmem.

Závistivci by mohli chystanému projektu vyčítat jistou kýčovitost, případně až cirkusový vzhled. Ovšem na druhé straně, nemocnice s vizáží lunaparku může opravdu na spoustu lidí působit přijatelnějším dojmem.

FOTO: Profimedia.cz

„Příští rok mám letět do vesmíru. Proto musím každého půl roku na pravidelné lékařské kontroly. Takže znám už velmi dobře ty pocity. Kdykoli se blížím k bílé nemocniční budově, nejsem z toho ani trochu nadšený. Proto bych vám chtěl předvést nemocnici, kde není místo pro obavy a strach. Nemocnici, na kterou se můj vlastní syn bude ptát: A tati, kdy se zase vrátíme na loď?“ říká Kljukin.

Podle současných předpokladů projekt spolkne v přepočtu okolo jednoho biliónu korun, který je již údajně k dispozici, a to díky padesátce dárců ze třiceti zemí.

O technických podrobnostech projektu se architekt zatím nezmínil. O podobě interiéru plachetnice není například nic známo.

O technických podrobnostech projektu se architekt zatím nezmínil. O podobě interiéru plachetnice tak není nic známo.

FOTO: Profimedia.cz

Střízlivější média věnující se architektuře pravidelně však u projektu, jejž Kljukin představuje už jako hotovou věc, opatrně upozorňují na skutečnost, že kromě hezkých renderových obrázků architekt zatím o stavbě tvořené čtveřicí budov nic přesnějšího nesděluje.

Postrádají jakékoli údaje o plánovaném použití materiálů, typu konstrukce stavby, o způsobu získávání energií a nakládání s nimi atd. Doporučují proto s většími projevy nadšení počkat, až se objeví podrobnější technické informace.