Říká se, že v každé domácnosti bychom měli mít alespoň pár živých květin. To se snadno řekne, ale v některých městech už bohužel hůř realizuje. Pokud člověk bydlí v husté a navíc vysoké zástavbě, kde přímému dopadu slunečních paprsků do bytu zabraňují okolní domy, rostliny v jeho bytě chřadnou. Většina lidí po čase své snažení vzdá a na přítomnost živé květeny rezignuje.

Právě do těchto podmínek je určena lampa, při jejímž návrhu se autor nechal inspirovat vzhledem některých viktoriánských svítidel (odtud název Vicky). Světelný zdroj lampy vydává zvýšené množství záření v modrém spektru, takže rostlinám nahrazuje nedostatkové denní světlo.

Podle návrháře může být lampa s květinou užitečným pomocníkem i při výchově dětí. Rodiče je takto snadno a názorně zasvětí do péče o rostliny.

Podle návrháře může být lampa s květinou užitečným pomocníkem i při výchově dětí. Rodiče je takto snadno a názorně zasvětí do péče o rostliny.

Spodek lampy pak funguje jako mělčí květináč, do nějž si majitel může zasadit rostliny podle svého gusta. Buď jen okrasné druhy, bylinky anebo třeba drobnější druh jahodníku.