Grandiózní a vysoký vstup zavede návštěvníka přímo do srdce domu, jímž je podle nové dispozice hlavní obývací prostor rodiny. Velké prosklené posuvné dveře odtud nabízejí výhledy do zahrady a třem dětem majitelů umožňují volně probíhat domem a zahradou, aniž by se ztratily rodičům z očí.

Dům byl doplněn na zadní straně o dřevěnou přístavbu, která propojila jeho křídla.

Dům byl doplněn na zadní straně o dřevěnou přístavbu, která propojila jeho křídla.

FOTO: Martin Gardner

Klíčovým a podle architektů i nejzajímavějším prvkem domu je schodiště. Zvedá se z centra obývacího prostoru v přízemí, který tak přirozeně rozděluje na dvě části - kuchyň s jídelnou a obývací pokoj.

Místo zděných či jiných balustrád architekti pro schodiště navrhli stěnu z vertikálně napnutých ocelových drátů, jež dodává celému interiéru příjemný moderní švih.

Přízemí domu je velkým otevřeným prostorem pro každodenní život rodiny.

Přízemí domu je velkým otevřeným prostorem pro každodenní život rodiny.

FOTO: Martin Gardner

Klíčovým prvkem pro uspořádání interiéru je schodiště.

Klíčovým prvkem pro uspořádání interiéru je schodiště.

FOTO: Martin Gardner

Po schodech návštěvník vystoupá do prvního patra, jehož část tvoří most s výhledem na prosklený vstup do domu.

Prostor přízemí je osvětlen několika druhy svítidel. Speciálně do blízkosti schodiště byla použita světla připomínající obláčky. Pozorovatel stojící v prvním patře má při pohledu na ně pocit, jako by se vznášel v nebi.

Schody přirozeně oddělují kuchyňskou část s jídelnou od obývací zóny.

Schody přirozeně oddělují kuchyňskou část s jídelnou od obývací zóny.

FOTO: Martin Gardner

Tvar svítidel v blízkosti schodů byl záměrně zvolen tak, aby při pohjledu z prvního patra připomínala obláčky volně plovoucí prostorem.

Tvar svítidel v blízkosti schodů byl záměrně zvolen tak, aby při pohledu z prvního patra připomínal obláčky volně plovoucí prostorem.

FOTO: Martin Gardner

Zadní část budovy architekti doplnili středovou dřevěnou přístavbou, která propojuje obě křídla domu a zároveň navozuje pocit plynulého přechodu mezi interiérem domu a jeho zahradou.

Moderní, vzdušný vzhled má schodiště díky stěně z ocelových drátů.

Moderní, vzdušný vzhled má schodiště díky stěně z ocelových drátů.

FOTO: Martin Gardner

FOTO: Martin Gardner

Velký betonový sokl, vybíhající od domu do zahrady je ideálním místem k odpočinku a jídlu pod širým nebem. Ze stejně upraveného betonu jsou také podlahy celého přízemí.

Jako v mnoha jiných případech je tak právě jednotný materiál podlah a terasy prvkem, který nejpřesvědčivěji propojuje interiér domu s jeho exteriérem.

Zatímco rodiče odpočívají v křesílcích, jejich tři děti mohou vesele přebíhat z domu na zahradu a zpátky, aniž by se ztratily z dohledu.

Zatímco rodiče odpočívají v křesílcích, jejich tři děti mohou vesele přebíhat z domu na zahradu a zpátky, aniž by se ztratily z dohledu.

FOTO: Martin Gardner

FOTO: Martin Gardner