Zatím posledním útočištěm určeným jak pro pobyt v divočině, tak třeba jen jako přístřešek na zahradu nebo do parku, který Antony Gibbon vymyslel, je dřevěný kuželovitý příbytek nazvaný The Nook - ústraní. Přestože projekt na první pohled vypadá jako teepee, stan severoamerických indiánů akorát ze dřeva, může podle designérova názoru pohodlně sloužit i jako kancelář, studio nebo dílna. Právě univerzálnost využití jej činí zajímavým.

Výklenky mezi dveřmi lze využít k nejrůznějším účelům. Vše závisí na tom, jak bude dřevěný přístřešek využíván.

Výklenky mezi dveřmi lze využít k nejrůznějším účelům. Vše závisí na tom, jak bude dřevěný přístřešek využíván.

Autor v návrhu představuje variantu s jednoduchým dřevěným obložením, je si ale plně vědom toho, že interiér by v této podobě mohl hostit až nepříjemné množství hmyzích návštěvníků. Pro zájemce, kteří nemají tuto společnost v oblibě, nabízí proto možnost izolace objektu z vnitřní strany.

Střecha je z tvrzeného skla, aby mělo sluneční světlo přístup do interiéru.

Střecha je z tvrzeného skla, aby mělo sluneční světlo přístup do interiéru.

Střecha příbytku je z tvrzeného skla, díky čemuž do interiéru proniká dostatek denního světla, ale rozhodně ne déšť nebo listí či jehličí. Laťky dveří a oken lze zevnitř nastavit tak, aby poskytly dostatek zastínění. V případě, že by objekt měl fungovat jako kancelář, okna by pak nedosahovala až k zemi, ale jen k desce stolu.

Co nejméně na sebe upozorňovat. Dřevěné obydlí je záměrně navrženo tak, aby zůstávalo skryté v přírodě.

Co nejméně na sebe upozorňovat. Dřevěné obydlí je záměrně navrženo tak, aby zůstávalo skryté v přírodě.

Projekt počítá se stavbou z lokálních druhů dřeva, které tím, jak zestárne, snadno příbytek vizuálně začlení do okolní přírody. Zrovna tak se počítá s využíváním některého z obnovitelných zdrojů elektrické energie a pro přírodu nezatěžujícího typu sociálního zařízení. Dřevěný přístřešek lze postavit v mnoha různých prostředích: v horách, lesích, na mořském pobřeží a dokonce může i plout po klidné hladině.

Objekt má svou vlastní podlahu, která je zvednutá nad úroveň země.

Objekt má svou vlastní podlahu, která je zvednutá nad úroveň země.

Několik možností využití přístřešku v přírodě nebo třeba jen na zahradě či v parku.

Několik možností využití přístřešku v přírodě nebo třeba jen na zahradě či v parku.