Lůžko je uchyceno ke zdi pomocí dvou kolejniček, po nichž jezdí vzhůru a dolů. Zatímco na noc je třeba prostor v místě lůžka mírně poklidit, aby je bylo kam stáhnout, přes den je pod ním umístěn například psací stolek s židlí nebo různě organizovaná sedátka se šuplíky.

Ta – v závislosti na typu – slouží buď jen k posezení, nebo jako pohovka, a tedy i druhá postel. Prostor mezi kolejničkami není nijak promarněný. Výrobce jej rozdělil do několika poliček.

Přes dne stačí postel nechat vyjet ke stropu a na jejím msítě vznikne spousta volného místa. Zabudovaný výklopný stůl se dvěma židličkami může posloužit nejen k práci ale i jako jídelní.

Přes den stačí postel nechat vyjet ke stropu a na jejím místě vznikne spousta volného místa. Zabudovaný výklopný stůl se dvěma židličkami může posloužit nejen k práci ale i jako jídelní.

FOTO: Profimedia.cz

Pohyblivé postele, jak je výrobci nazývají, jsou určeny jak do ložnic dospělých, tak do pokojů dětí a studentů. I proto jsou v nabídce ve dvaceti barevných variantách a také se třemi druhy dřevěných povrchů. Vyrábějí se přímo ve Francii, a to v mnoha velikostech od menších dětských postelí až po klasická dvojlůžka pro dospělé.

Minimalistické řešení pro studentský pokoj: přes den se lůžko vytáhne ke stropu a obyvatel pokojíku bu´d pracuje na úkolech do školy, nebo vytáhne i stůl a může si lenošit na sedačkách.

Minimalistické řešení pro studentský pokoj: přes den se lůžko vytáhne ke stropu a obyvatel pokojíku buď pracuje na úkolech do školy, nebo vytáhne i stůl a může si lenošit na sedačkách.

FOTO: Profimedia.cz

Uspořádání v nočním režimu. Stůl se sníží pod úroveň opěradel sedaček, na něž dosedne postel. Lampička, která přes den svítila při práci na stole, poslouží večer ještě při četbě před usnutím.

Uspořádání v nočním režimu. Stůl se sníží pod úroveň opěradel sedaček, na něž dosedne postel. Lampička, která přes den svítila při práci na stole, poslouží večer ještě při četbě před usnutím.

FOTO: Profimedia.cz

Cena každého lůžka velmi závisí nejen na materiálu, z nějž je vyrobeno, ale také na velikosti a množství doplňků. Pro představu, postel o rozměrech 140 x 190 cm z lakovaného borovicového dřeva, s roštem, čtyřmi šuplíky a dvěma elektrickými zásuvkami zabudovanými v rámu, vyjde na 3960 euro, tedy 108 000 korun, respektive 3175 euro (86 600 Kč) v případě přírodního provedení bez laku.

Elegantní způsob, jak zařídit malý pokoj pro dvě děti bez palandy a tedy i věčných dohadů o tom, kdo bude spát nahoře a kdo dole.

Elegantní způsob, jak zařídit malý pokoj pro dvě děti bez palandy a tedy i věčných dohadů o tom, kdo bude spát nahoře a kdo dole.

FOTO: Profimedia.cz