Budova muzea vyroste na ploše větší než 40 000 m2 a celkové náklady na vznik by měly dosáhnout částky 800 miliónů čínských jüanů (tj. 2,546 miliardy korun).

Po svém otevření nabídne muzeum návštěvníkům k vidění sbírku tisícovky předmětů pocházejících z národních pokladů Číny.

Muzeum umění s předpokládánaným vzhledem města, jež má v blízkém budoucnu na ostrově vyrůst.

Muzeum umění s předpokládaným vzhledem města, jež má v blízkém budoucnu na ostrově vyrůst.

FOTO: MAD architects

Podle současných plánů má na ostrově vyrůst moderní město, muzeum bude ležet prakticky v jeho centru. Jak je vidno z obrázků, budova není ovšem umístěna na ostrově, ale na malém specifickém ostrůvku v jezeře, které je zhruba v centru ostrova Pching-tchan.

Se zbytkem světa ji bude pojit pouze molo s motivem vln. Projekt představuje pomalé vynořování země z vody, je tedy symbolem ostrova jako takového, neboť - jak praví autoři - v pozadí každého ostrova stojí vysoká hora pod ním.

Interiér budovy

Interiér budovy

FOTO: MAD architects

Ostrůvek, na němž muzeum vyroste, autoři chápou primárně jako veřejné prostranství, které se postupně promění v muzeum. Moře, pláž, oáza i svah, vše se propojí v jeden celek a vytvoří harmonický rozměrný prostor na pozadí vzdálených hor.

Stavba bude z betonu, do jehož směsi se přimíchají mušličky z pláží ostrova. Interiér budovy pak bude připomínat starověké jeskyně.

Podle autorského záměru by muzeum v budoucnu, až kolem vyroste město, mělo být nejenom místem pro kulturní akce, ale i prvkem připomínajícím vliv času a přírody na život místních lidí.