Podle čeho jste si vybírali lokalitu a typ bydlení?

Máme dvě malé děti a spoustu aktivit. Proto jsme hledali nové bydlení blízko centra Prahy, kde budeme mít vše na dosah. Zároveň jsme chtěli místo, které nabízí možnost procházek s kočárkem nebo dětská hřiště. Prošli jsme hodně projektů a nabídek na bydlení, až tento projekt splňoval naše požadavky

Kuchyňská linka je součástí obývacího pokoje. Skleněné plochy sem vnášejí prvek chladu a čistoty.

Kuchyňská linka je součástí obývacího pokoje. Skleněné plochy sem vnášejí prvek chladu a čistoty.

FOTO: www.modernibyt.cz

Proč zrovna rezidenční bydlení, a ne rodinný dům?

Zvažovali jsme samozřejmě i tuto možnost, ale nakonec jsme se rozhodli pro prostorné bydlení v rámci rezidenční výstavby. Často vyjíždíme mimo Prahu, tak nám bydlení v bytě momentálně plně vyhovuje. Vybrali jsme projekt developera, který nám garantoval i kvalitu stavby, což byl pro nás důležitý faktor.

Nakonec jste vybrali projekt Alfarezidence. Co vás na něm tak okouzlilo?

Koncept je postavený na systému hnízd s obytnými dvory se zahradní úpravou a střídání zón s různými stupni omezení přístupu uživatelů, tedy na značné míře soukromí. Taky je tu malý počet bytů v jednotlivých objektech. Nechtěli jsme bydlet ve velkém rezidenčním objektu, hledali jsme něco komornějšího a privátnějšího, zároveň jsme ale nechtěli ztratit kontakt s centrem města.

V ložnici, na první pohled úsporné, jsou veškeré úložné prostory vestavěné a zcela dostačující. Francouzské okno nabízí vstup na zahrádku.

V ložnici, na první pohled úsporné, jsou veškeré úložné prostory vestavěné a zcela dostačující. Francouzské okno nabízí vstup na zahrádku.

FOTO: www.modernibyt.cz

V čem vidíte výhodu hnízdového bydlení pro rodiny s malými dětmi?

Určitě je to společný obytný dvůr s klubovnou, do kterého mají přístup pouze obyvatelé, kteří zde žijí. Když to řeknu nadneseně, líbí se mi představa, že můžu dát bábovku do trouby, mezitím jít s dětmi ven a mít vše pod kontrolou. Za minutku jsem zpět v kuchyni, stejně jako kdybychom bydleli v rodinném domě.

Měli jste možnost vybírat, případně požadovat změnu ve vybavení bytu?

Ano měli, ale vzhledem ke kvalitě vybavení bytu jsme mnoho změn nedělali. Měli jsme možnost si vybrat z několika variant v různých barevných provedeních. Požádali jsme jen o drobnou úpravu a bylo nám vyhověno bez komplikací, takže jsme spokojeni.

Dětský pokoj je řešen ve svěžích výrazných barvách. Je zde kvalitní dětský nábytek, ale jen v takové míře, aby zbylo místo na hraní. Pokoj má také zabezpečený vstup na zahrádku.

Dětský pokoj je řešen ve svěžích výrazných barvách. Je zde kvalitní dětský nábytek, ale jen v takové míře, aby zbylo místo na hraní. Pokoj má také zabezpečený vstup na zahrádku.

FOTO: www.modernibyt.cz

Jak využijete přilehlou terasu?

Náš byt má velkou terasu orientovanou dovnitř obytného dvora. Určitě ji využijeme pro příjemné posezení, v létě pro rodinný oběd pod širým nebem a kdykoliv pro chvilku se sklenkou dobrého vína, když děti usnou a my budeme mít chvilku pro sebe. Strašně rádi vaříme a k tomu potřebujeme čerstvé bylinky, takže na terase bude i bylinková zahrádka.

www.modernibyt.cz