Pravidla pro výběr vázy

Váza má být ke konkrétní kytici či květině přiměřeně velká, musí se hodit tvarem a stylem (venkovský, moderní). Nejlépe se aranžuje do váz jednoduchých tvarů, které jsou v jednom odstínu (barva bílá, kamenina), těžší jsou aranže do váz barevných, vzorovaných.

Kombinace váza/svícen Sagaform je porcelánová váza na květiny, ze které se obrácením dnem vzhůru stane stojánek na tři čajové svíčky. Výška 25 cm, cena 825 Kč.

Kombinace váza/svícen Sagaform je porcelánová váza na květiny, ze které se obrácením dnem vzhůru stane stojánek na tři čajové svíčky. Výška 25 cm, cena 825 Kč.

FOTO: WWW. NAOKO.CZ

Vázy Ottawa, plast, prodávají se v sadě po 4 kusy v dárkové krabici, kombinace neonově žluté/oranžové/ královsky modré/ tmavě šedé. Design Karim Rashid, cena 2180 Kč.

Vázy Ottawa, plast, prodávají se v sadě 4 kusy v dárkové krabici, kombinace neonově žluté/oranžové/ královsky modré/ tmavě šedé. Design Karim Rashid, cena 2180 Kč.

FOTO: BOCONCEPT

Stabilní váza s vysokou bublinou je vyrobená z těžkého hutného skla. Můžeme do ní vložit velkou kytici květů ze zahrádky (mečíky, pivoňky) a váza se nepřevrhne.

Stabilní váza s vysokou bublinou je vyrobená z těžkého hutného skla. Můžeme do ní vložit velkou kytici květů ze zahrádky (mečíky, pivoňky) a váza se nepřevrhne. Hezky vypadá i aranžmá z jednoduché větvičky, naspod vázy nasypeme např. lískové oříšky a vložíme větvičku třešní.

FOTO: WWW. BYPARAMIT.COM

Pozor na chybu: Chybou je, když květiny nemají ve váze místo. Vždy musejí vypadat volně, nikdy se nesnažíme je hustě natlačit!

Široká váza Florentine s útlým pasem zaručuje eleganci a stabilitu i při větších aranžích. Výška 20 cm, v nabídce čtyři barevné varianty. Cena 1416 Kč.

Široká váza Florentine s útlým pasem zaručuje eleganci a stabilitu i při větších aranžích. Výška 20 cm, v nabídce čtyři barevné varianty. Cena 1416 Kč.

FOTO: WWW. KRASNYDOMOV.CZ

Dokonale tvarovaná váza z čirého skla nechá vyniknout i jednoduchou rostlinu. Design Alvar Aalto, materiál čiré sklo, cena 1999 Kč.

Dokonale tvarovaná váza z čirého skla nechá vyniknout i jednoduchou rostlinu. Design Alvar Aalto, materiál čiré sklo, cena 1999 Kč.

FOTO: WWW. DESIGNOR.CZ