Holandská designérka Debbie Wijskampová se narodila v roce 1984 ve městě Zevenaar v Nizozemsku. V roce 2009 absolvovala na Akademii výtvarných umění a designu v Arnhemu. Poté v Arnhemu založila vlastní návrhářské studio. Loni svou tvorbu vystavovala i v Praze na přehlídce Designblok.

Designérka se nechala inspirovat bydlením odlišných kultur. Pro řadu z nich je podle ní typické využívání již použitých materiálů.

Designérka vytvořila i originální papírové tácky k servírování.

Designérka vytvořila i originální papírové tácky k servírování.

FOTO: Novinky

Experimentování s opětovným použitím odpadkového materiálu ji nakonec dovedlo k tvorbě nábytku s vlastní charakteristickou podobou a strukturou.

Příborník je velmi originálním doplňkem do domácnosti.

Příborník je velmi originálním doplňkem do domácnosti.

FOTO: Novinky

Podle ní je papír univerzálním materiálem s řadou možností využití a dá se použít i na výrobu masivnějších kusů nábytku. Narozdíl od skříněk a příborníků je nádobí z papíru velmi tenké a subtilní.

Barva závisí na míře potisku tiskovin

Barva nádoby závisí na použitém množství inkoustu v recyklovaných novinách. Každý kus je díky tomu jedinečný a velmi originální.

Police splývají se stěnou.

Police splývají se stěnou.

FOTO: Novinky

Výhodou materiálu je jeho barevnost a lehkost. V malých bytech tak opticky splyne se stěnami a prostor díky němu vypadá větší než ve skutečnosti.

Jednoduchý příborník polouží ve skromných domácnostech.

Jednoduchý příborník poslouží ve skromných domácnostech.

FOTO: Novinky

V poslední době je také stále oblíbenější papírový nábytek z lepenky, který je nyní k mání i v Česku.[celá zpráva]