Jaké nářadí se určitě hodí 

Zahradní drtič (tzv. štěpkovač) likviduje veškerý rostlinný odpad ze zahrady. Vedle drcení větví skvěle slouží i při likvidaci trávy, listí, odřezků živého plotu či stonků květin. Štěpkováním zužitkujeme zbytky rostlin. Drtiče se liší výkonem, mobilitou i velikostí odpadního koše.

Křovinořezy usnadní péči o porosty. Při výběru sledujeme počet vibrací na rukojeti, hmotnost a ergonomické zpracování.

Zahradní postřikovače využijeme při pohodlném rozptylování kapaliny na větší plochy. Zádový postřikovač usnadňuje péči o větší zahrady nebo sady. Postřikovač může mít teleskopickou tyč, která nám dovolí velký akční rádius práce.

Při ošetřování většího množství dřevin poslouží postřikovač na záda s objemem 12 a více litrů nebo velkoobjemový pojízdný postřikovač.

Při ošetřování většího množství dřevin poslouží postřikovač na záda s objemem 12 a více litrů nebo velkoobjemový pojízdný postřikovač.

FOTO: OBI

Elektrický provzdušňovač trávníku poslouží při odstraňování mechu a travní plsti. Pomůže vodě a živinám dostat se snadno až ke kořenům trávníku.

Sekačka patří na každou zahradu, kde je trávník. Její výběr závisí na dostupnosti elektrické energie, v úvahu bereme i terén a velikost pozemku. Vybírat budeme mezi motorovými, rotačními, strunovými či vřetenovými sekačkami.

Sekačka moderního designu XP 43 EL (3990 Kč) s výkonným motorem a centrálním nastavením výšky sečení. Dělený koš díky snadnému proudění vzduchu zaručuje efektivní sběr posečené trávy.

Sekačka moderního designu XP 43 EL (3990 Kč) s výkonným motorem a centrálním nastavením výšky sečení. Dělený koš díky snadnému proudění vzduchu zaručuje efektivní sběr posečené trávy.

FOTO: MOUNTFIELD

Sypací vozíky se postarají o rovnoměrné sypání hnojiva na trávník. Jsou vhodné pro menší i rozsáhlé plochy, ale je nutné zvolit správný model.

Vertikutátor pomůže připravit zanedbaný trávník pro nový osev. Správný stupeň vertikutace volíme manuálním nastavením. Vertikutátor by měl být snadno ovladatelný s dostatečným výkonem.

Benzínový kultivátor T50RS (17 990 Kč) s výkonem motoru: 3,3 kW na rozlehlé pozemky či přípravu větších květinových záhonů a ovocných zahrad.

Benzínový kultivátor T50RS (17 990 Kč) s výkonem motoru: 3,3 kW na rozlehlé pozemky či přípravu větších květinových záhonů a ovocných zahrad.

FOTO: HUSQVARNA

Vysavače/foukače uplatníme více na podzim při hrabání listí, ale využijeme je také při jarních pracích spojených s úpravou trávníku.

Zahradní nůžky elektrické, mechanické, motorové či aku nám pomohou v péči o živý plot i nízké křoviny. Musí dovolovat jemnou a přesnou práci, nebo mít dostatečnou sílu na stříhání tlustších větví.

Aku nůžky na trávu a keře s otočnou rukojetí – čtyři pracovní polohy, doba chodu je cca 30 min, dvě lišty se snadno vyměňují, délka lišty na keře 110 mm, šířka lišty na trávu 80 mm.

Aku nůžky na trávu a keře s otočnou rukojetí – čtyři pracovní polohy, doba chodu je cca 30 min, dvě lišty se snadno vyměňují, délka lišty na keře 110 mm, šířka lišty na trávu 80 mm.

FOTO: AHOLD

Zahradní vozíky oceníme při drobném úklidu a sbírání zahradních odpadků, plevele, trávy nebo smetí. Důmyslná konstrukce vozíku umožňuje snadný pohyb. Vozíky jsou zároveň hygienické.

Práci s půdou nebo kompostem a trávou usnadní lopaty, rýče, vidle a hrabla, na dřevo si pořídíme kvalitní pilu a sekeru.

Z drobného nářadí obvykle potřebujeme hrábě, kypřiče půdy, lopatky, motyčky, plečky, sázecí kolíky a spoustu dalších praktických pomocníků.

Květinová lopatka je ideální k sázení nebo přesazování rostlin. Je vyrobena z vysoce kvalitní oceli. Speciálně modelovaná rukojeť a obslužné prvky zajišťují tu nejlepší pracovní ergonometrii a práci bez únavy.

Květinová lopatka je ideální k sázení nebo přesazování rostlin. Je vyrobena z vysoce kvalitní oceli. Speciálně modelovaná rukojeť a obslužné prvky zajišťují tu nejlepší pracovní ergonometrii a práci bez únavy.

FOTO: GARDENA