Pokud se tedy rozhodnete pro mexický interiérový styl, myslete na to, že základem je bohatá barevnost a duhová paleta barev. Z motivů volte pruhy - podélné i příčné, ale vždy v hřejivé paletě barev.

V barevném základu nesmí chybět červená a žlutá

Barevný základ by měla tvořit červená a odstíny žluté. Jde o barvy dynamické, pozitivní. Červená je barva krve, lásky, symbolizuje vzájemnou blízkost a vřelost. Žlutá barva interiér rozsvítí a působí povzbudivě.

U nábytku je žádoucí patina. Inspirací je totiž lidový styl bydlení, který rozhodně nevyniká luxusem. Drobné odřeniny na nábytku budou tak naopak k užitku.

Komody Harlekin mají záměrnou patinu.

Komody Harlekin mají záměrnou patinu.

FOTO: Kare

Na stůl patří bohatě vzorovaný ubrus opět s pruhy nebo v jedné z nejtypičtějších barev - syté červené, žluté, královské modři nebo syté zelené.

Koberečky patří i na stěny

Na podlahu interiéru zařízeného v mexickém stylu patří menší levnější koberečky ze smotků zbytků látek. Tyto bavlněné koberečky můžete užít i jako dekorace stěn nebo jako zákryt stěny za postelí nebo pohovkou. Nebojte se v interiéru užívat celou řadu deček a prostírání. Ty k mexickému stylu bydlení neodmyslitelně patří.

Oboustranný koberec Andrup, koberec Barnslig Rand (žluto-oranžový) a koberečky Signe.

Oboustranný koberec Andrup, koberec Barnslig Rand (žluto-oranžový) a koberečky Signe.

FOTO: Ikea

Většinu nábytku pokrývá lak, opět pestrých barev. Nábytkové kusy je možné natřít štětcem s hrubší strukturou a nebát se nedokonalostí. Výrazná barevnost oku nedovolí se na nedostatky dlouho soustředit.

Zleva: dekorační osvětlení s názvem Mexican Cut Out (Cable & Cotton), vpravo: Rag Cair (Droog) v mexickém stylu (design: Tejo Remy).

Zleva: dekorační osvětlení s názvem Mexican Cut Out (Cable & Cotton), vpravo: Rag Cair (Droog) v mexickém stylu (design: Tejo Remy).

FOTO: Droog, Cable & Cotton

V interiéru se dobře uplatní i proutěné košíky různých barev i velikostí, dřevěné rozměrné mísy, sošky ve tvaru zvířat a bohatě dekorované polštáře.

Ručně vyšívaný polštář, sošky s motivem sovy a svícen od Berry Red, čajový šálek Inkhead (Lifestylebazaar).

Ručně vyšívaný polštář, sošky s motivem sovy a svícen od Berry Red, čajový šálek Inkhead (Lifestylebazaar).

FOTO: Berry Red, Lifestylebazaar

Z obrazových dekorací můžete volit třeba reprodukce obrazů slavné Fridy Kahlo nebo Josého Clementa Orozca. Nemusí jít o originální obrazy, ale klidně jen o vzorované zarámované tapety. Dobře budou působit velké pestré květy - například i vzor Marimekko.

Ručně šitý polštář s motivem díla od Joana Miró (Fairwind) a ručně malované úchytky na nábytek (By Nature) - v Praze podobné prodává např. Le Patio.

Ručně šitý polštář s motivem díla od Joana Miró (Fairwind) a ručně malované úchytky na nábytek (By Nature) - v Praze podobné prodává např. Le Patio.

FOTO: By Nature, Fairwind

Dekorace volte nejlépe z přírodních materiálů - ze dřeva, kamene, slámy. Rozhodně nezapomeňte na keramiku s mayskými a aztéckými prvky. Z motivů vybírejte hlavně ty, kde je znát inspirace přírodou a geometrickými vzory.


Ruční malba je velkou předností umyvadel s označením Fuente.

Ruční malba je velkou předností umyvadel s označením Fuente.

FOTO: La Gartija

Interiér by měl vystihovat temperament obyvatel interiéru a podtrhnout užitnou hodnotu nábytkových i dekoračních kusů.