Hobby řadu seženeme v cenovém rozmezí maximálně do 5000 Kč, na dárek se může případně složit celá rodina.

Protože se většina manželek, milenek či slečen bude při výběru hobby nářadí cítit ztracená, je na čase se o něm něco málo dozvědět.

Přímočará pila MJS 500L, 500W, 3 stupně zdvihu. Max. hloubka řezu dřevo/ocel 65/4 mm. Váha 2,15 kg, cena 1290 Kč.

Přímočará pila MJS 500L, 500W, 3 stupně zdvihu. Max. hloubka řezu dřevo/ocel 65/4 mm. Váha 2,15 kg, cena 1290 Kč.

FOTO: archiv firmy HORNBACH

Aku vrtačka EPC 12CAB, 12 V/1,2 Ah, rychloupínací sklíčidlo do 10 mm, nastavitelný krouticí moment, 2 aku. Cena 1990 Kč.

Aku vrtačka EPC 12CAB, 12 V/1,2 Ah, rychloupínací sklíčidlo do 10 mm, nastavitelný krouticí moment, 2 aku. Cena 1990 Kč.

FOTO: archiv firmy HORNBACH

Zahradní pilka Fiskars s pevnou čepelí je určena pro snadné řezání dřeva o průměru až 120 mm. Má extrémně ostrý pilový list a účinný tvar zubů, takže se s ní snadno a přesně uřízne i syrové (čerstvé) dřevo. Cena 1490 Kč.

Zahradní pilka Fiskars s pevnou čepelí je určena pro snadné řezání dřeva o průměru až 120 mm. Má extrémně ostrý pilový list a účinný tvar zubů, takže se s ní snadno a přesně uřízne i syrové (čerstvé) dřevo. Cena 1490 Kč.

FOTO: archiv firmy MOUNTFIELD

Koupi nářadí ovlivňuje hlavně místo, kde bydlíme. Jiné nářadí totiž potřebuje a využije muž v bytě 2+1, jinak tomu bude v případě, když jezdí na chatu, chalupu, máme-li velký dům či zahradu.

Řetězová pila Oleo Mac OM CX slouží k přípravě palivového dřeva. Pila je osazena novým spalovacím motorem s jedinečnou konstrukcí, která snižuje emise do ovzduší až o 70 %. Stroj je vybaven poloautomatickým sytičem, takže se motor snadno startuje.

Řetězová pila Oleo Mac OM CX slouží k přípravě palivového dřeva. Pila je osazena novým spalovacím motorem s jedinečnou konstrukcí, která snižuje emise do ovzduší až o 70 %. Stroj je vybaven poloautomatickým sytičem, takže se motor snadno startuje. Možnost volby zimního provozu napomáhá rychlejšímu zahřátí motoru a udržování konstantní kvality palivové směsi i v extrémních podmínkách v zimě. Pila má propracovanou ergonomii a účinný antivibrační systém, takže se s ní pohodlně pracuje i po delší dobu. Cena 9718 Kč.

FOTO: archiv firmy MOUNTFIELD

S konkrétním typem nářadí nám pomůžou odborníci ze specializovaných obchodů, kteří nám vysvětlí, co nářadí umí, z jakého je materiálu, kolik stojí. My vám pomůžeme jinak - malou orientační tabulkou, která shrne v přehledu typ nářadí, po kterém je třeba se v obchodě ptát.

Společným rodinným dárkem může být automatická sekačka Robomow, která poseká zahradu i v době naší nepřítomnosti. Bez potřeby jakéhokoli dohledu podle námi předem naprogramovaných pokynů sekačka sama vyjede z nabíjecí stanice a opět se vrátí.

Společným rodinným dárkem může být automatická sekačka Robomow, která poseká zahradu i v době naší nepřítomnosti. Bez potřeby jakéhokoli dohledu podle námi předem naprogramovaných pokynů sekačka sama vyjede z nabíjecí stanice a opět se vrátí.

FOTO: archiv firmy AMA CZECH

Vybijte vztek na Paulovi! Antistresový panáček Paul z plastu vydrží vše. Mějte ho na pracovním stole, a když to na vás přijde, neváhejte ho použít. Tvarově vhodné do ruky. Cena 275 Kč.

Vybijte vztek na Paulovi! Antistresový panáček Paul z plastu vydrží vše. Mějte ho na pracovním stole, a když to na vás přijde, neváhejte ho použít. Tvarově vhodné do ruky. Cena 275 Kč.

FOTO: archiv firmy NAOKO

Štípací sekyra Fiskars X11 je ideální na sekání větví a zpracování malých špalků. Precizně vybroušené ostří má vypouklý tvar, aby bylo méně náchylné k poškození. Topůrko z materiálu Fibre Comp je vyztuženo skelnými vlákny a má konec z měkčeného plastu.

Štípací sekyra Fiskars X11 je ideální na sekání větví a zpracování malých špalků. Precizně vybroušené ostří má vypouklý tvar, aby bylo méně náchylné k poškození. Topůrko z materiálu Fibre Comp je vyztuženo skelnými vlákny a má konec z měkčeného plastu: pohodlně se drží a neklouže. Rozšířený konec topůrka brání vyklouznutí z ruky, celková speciální konstrukce sekery zajišťuje, že čepel nikdy nespadne. Cena 1376 Kč.

FOTO: archiv firmy MOUNTFIELD

Byt: sada ručního nářadí, box na nářadí, aku šroubovák, vrtačka

Rodinný dům: úhlová, vibrační nebo excentrická bruska, vysokotlaké čističe, přímočará pila, hoblík, opalovací pistole

Zahrada: sekačka, travní fréza, drtič odpadu, foukač/vysavač listí, sada zahradního nářadí a náčiní, elektrická řetězová pila

Chalupa, chata: sekery, klíny a štípače dříví, okružní pila, benzínová řetězová pila, zahradní traktůrek

Bosch aku šroubovák PSR 14,4 V LI s průměrem vrtání do dřeva/oceli 20/8 mm, kroutící moment 10/25 Nm, rychloupínací sklíčidlo, integrované světlo, příslušenství, 14,4 V/1,3 Ah, 0-450 ot./min. Cena 3389 Kč, k zakoupení ve vybraných prodejnách.

Bosch aku šroubovák PSR 14,4 V LI s průměrem vrtání do dřeva/oceli 20/8 mm, kroutící moment 10/25 Nm, rychloupínací sklíčidlo, integrované světlo, příslušenství, 14,4 V/1,3 Ah, 0-450 ot./min. Cena 3389 Kč, k zakoupení ve vybraných prodejnách.

FOTO: archiv firmy OBI

Prohodit si zasněženou cestu při výjezdu autem se hodí i na cestách. Praktická je skládací lopata Autosport, která má záběr 30 cm, skládací násadu. Cena 299 Kč.

Prohodit si zasněženou cestu při výjezdu autem se hodí i na cestách. Praktická je skládací lopata Autosport, která má záběr 30 cm, skládací násadu. Cena 299 Kč.

FOTO: archiv firmy OBI

Woodster štípač dřeva 5 t LH 52. Štípač má pojistku uvolnění polena pří výpadku proudu a díky držadlům a kolům je také plně mobilní. Výkon 2200 W, štípací tlak 5 tun, maximální délka polena 52 cm, podstavec je na nožkách. Cena 6490 Kč.

Woodster štípač dřeva 5 t LH 52. Štípač má pojistku uvolnění polena pří výpadku proudu a díky držadlům a kolům je také plně mobilní. Výkon 2200 W, štípací tlak 5 tun, maximální délka polena 52 cm, podstavec je na nožkách. Cena 6490 Kč.

FOTO: archiv firmy OBI