Bavlna je na omak velmi příjemná a má dobrou savost potu, díky tomu se hodí hlavně na lůžkoviny a na ručníky. Je schopna nasát vlhkost až do pětiny své váhy, aniž by byla na omak vlhká. Sice hůře vede teplo a málo tepelně izoluje, právě proto se však výborně hodí pro letní měsíce.

Napínací prostěradlo z čisté organické bavlny s gumou po celém obvodu a bavlněné povlečení v kombinaci proužků a kostky v modré, petrolové a zelené barvě.

Napínací prostěradlo z čisté organické bavlny s gumou po celém obvodu a bavlněné povlečení v kombinaci proužků a kostky v modré, petrolové a zelené barvě.

FOTO: Tchibo

Letní atmosféru vdechnou interiéru zejména svěží barvy, jako je tyrkysová v kombinaci s pistáciově zelenou a bílou. Bílá navíc vyvolá dojem prostornosti, čistoty a svobody.

Ze vzorů vsaďte na velké i malé květinové motivy a pastelové barvy. Bohaté zdobení dodá interiéru na živosti a bude působit dynamicky.

Bavlněná předložka do koupelny PETRINE (Jysk) a závěs do ložnice Bamboo závěs kolekce PRESTIGIOUS (Styltex).

Bavlněná předložka do koupelny PETRINE (Jysk) a závěs do ložnice Bamboo závěs kolekce PRESTIGIOUS (Styltex).

FOTO: Jysk

Ručně tkaný koberec ze 100% čisté nové vlny a polštář ALVINE GÅVA s květinovým motivem.

Ručně tkaný koberec  ALVINE ze 100% čisté nové vlny a polštář ALVINE GÅVA s květinovým motivem.

FOTO: Ikea

Bavlna, materiál vhodný pro alergiky

Bavlna je příjemně měkká a prodyšná. Je velmi odolná vůči oděru, trhání i vysokým teplotám, takže je vhodným materiálem pro alergiky, kterým je třeba ložní prádlo často prát.

Kvůli větší savosti je obecně vhodné nechávat bavlněné ložní povlečení přes den vyschnout na slunci na balkóně nebo na okně.

Modrá koupelnová předložka Tener Rug ze 100% turecké bavlny, s oboustrannou smyčkou (Santens) a bavlněné povlečení Le Vele - Aliza white (Styltex).

Modrá koupelnová předložka Tener Rug ze 100% turecké bavlny, s oboustrannou smyčkou (Santens) a bavlněné povlečení Le Vele - Aliza white (Styltex).

FOTO: Styltex, Santens

Nebarvená bavlna se dá se vyvařovat až při 90 °C. Proto je také nejčastěji používaným sterilním materiálem ve zdravotnictví. Barvená bavlna se pere při nižších teplotách.

Určující hledisko kvality je také plošná hmotnost bavlny, která by se u ručníků s dobrou savostí měla pohybovat cca okolo 400 g/m2.

Povlečení a oboustranné povlaky z organické bavlny je savé a vyrovnává teploty.

Povlečení a oboustranné povlaky z organické bavlny jsou savé a vyrovnávají teploty.

FOTO: Tchibo

Při žehlení bavlna zvyšuje svůj objem a je měkčí na dotek. Pokud chcete omezit škodlivé látky a chemikálie, které přicházejí do kontaktu s pokožkou, vsaďte na organickou bavlnu.

Při pěstování biobavlny se nepoužívají pesticidy. Bio bavlna je výrazně jemnější a měkčí na omak, je prodyšnější a snesitelnější pro alergiky.

Povlak na polštář Kronborg Lux s výšivkou letních květů a povlečení Povlečení AGNETE Tween Dept z bavlny.

Povlak na polštář Kronborg Lux s výšivkou letních květů a povlečení Povlečení AGNETE Tween Dept z bavlny.

FOTO: Jysk

Bavlněné povlečení v létě příjemně zchladí pokožku, povlečení z bavlny je pro letní měsíce ideální, stejně jako savé ručníky. Čím více procent obsahuje ručník čisté bavlny, tím lépe.