Hrnkový hyacint je na trhu jen do konce března, což z něj činí exkluzivní příležitost, kterou bychom neměli propást. I když k dostání je také řezaný hyacint, který má stejně opojnou vůni, barevnou rozmanitost a je dostupný až do konce května. S oblibou se využívá do jednodruhových i smíšených kytic.

V aranžmá vynikají jarně svěží zelená a modrá barva. S hyacinty jsou tu růže, anturie, máčky, kraspédie a plody třezalky.

V aranžmá vynikají jarně svěží zelená a modrá barva. S hyacinty jsou tu růže, anturie, máčky, kraspédie a plody třezalky.

FOTO: Holandská květinová kancelář

Rostliny se hodí i pro aranžmá v japonském stylu. Stačí, když v mělké míse zkombinujeme nachové hyacinty s rozkvetlými větvičkami sakury.

Rostliny se hodí i pro aranžmá v japonském stylu. Stačí, když v mělké míse zkombinujeme nachové hyacinty s rozkvetlými větvičkami sakury.

FOTO: Holandská květinová kancelář

Z bohaté škály barev - bílé, smetanové, růžové, fialové, oranžové, červené, modré nebo žluté - si jistě vybere každý. Hyacint lehce sladíme s ostatními bytovými doplňky, také květináč zvolíme ve stylu interiéru. Platí, že bílá barva a pastelové odstíny růžové i fialové navodí romantickou atmosféru. Pro tento styl sjednotíme barvu květu s barvou květináče.

Originální nápad na květinový dárek - hyacintům dělají společnost růže, gerbera, kraspédie a plody třezalky.

Originální nápad na květinový dárek - hyacintům dělají společnost růže, gerbera, kraspédie a plody třezalky.

FOTO: Holandská květinová kancelář

Malá aranžmá z jednoho hyacintu doplněného květy modřence a pomněnek jsou umístěna do průhledných skleniček. Barevný podnos jednotlivé prvky sjednotí do působivého celku.

Malá aranžmá z jednoho hyacintu doplněného květy modřence a pomněnek jsou umístěna do průhledných skleniček. Barevný podnos jednotlivé prvky sjednotí do působivého celku.

FOTO: Holandská květinová kancelář

Ostře růžové a modře zbarvené odrůdy na sebe upoutají pozornost, podtrhnou naši individualitu a hodí se do výstředněji zařízeného interiéru. V tomto případě dáme přednost také výrazné barvě květináče, která rozhodně nemusí být shodná s barvou květu.

Růžový hrnkový hyacint ozdobený stuhou vypadá romanticky a je proto ideálním dárkem pro ženy, ať už k jejich svátku, nebo k narozeninám.

Růžový hrnkový hyacint ozdobený stuhou vypadá romanticky a je proto ideálním dárkem pro ženy, ať už k jejich svátku, nebo k narozeninám.

FOTO: Holandská květinová kancelář

Aranžmá z bílých hyacintů v dárkových taštičkách jsou dozdobená lýkem a vaječnými skořápkami. O Velikonocích s takovým dárkem určitě uděláme velkou radost hostitelům.

Aranžmá z bílých hyacintů v dárkových taštičkách jsou dozdobená lýkem a vaječnými skořápkami. O Velikonocích s takovým dárkem určitě uděláme velkou radost hostitelům.

FOTO: Holandská květinová kancelář

Moderní aranžmá zdobí žlutozelené špejle a tašky. Pokud několik stejných menších aranžmá umístíme vedle sebe, upoutají mnohem větší pozornost.

Moderní aranžmá zdobí žlutozelené špejle a tašky. Pokud několik stejných menších aranžmá umístíme vedle sebe, upoutají mnohem větší pozornost.

FOTO: Holandská květinová kancelář

Veselá a hravá aranž vznikne, když sesadíme různobarevné květy. Hitem poslední doby je zbavit kořeny a cibulku hyacintů zeminy a aranžovat je do průhledných nádob, v nichž vynikne jejich nádherná struktura. Navíc tak pozorujeme každý den další růst kořenů.

Růžové hyacinty volně vložíme do skleněné vázy ve tvaru kvádru a v kombinaci s rašícími větvičkami to bude hezké přírodní aranžmá.

Růžové hyacinty volně vložíme do skleněné vázy ve tvaru kvádru a v kombinaci s rašícími větvičkami to bude hezké přírodní aranžmá.

FOTO: Holandská květinová kancelář

Hrnkový hyacint vykvétá při teplotě 16 až 20 °C, kvete obvykle 21 dní. Při vyšších teplotách je tato doba kratší. Rostlina není náročná na péči, pouze ji pravidelně zaléváme.

Výrazná barva tmavě fialového hyacintu vynikne ještě víc, když několik rostlin sesadíme natěsno k sobě a doplníme je drobnými květy pomněnek ve světlejším odstínu téže barvy.

Výrazná barva tmavě fialového hyacintu vynikne ještě víc, když několik rostlin sesadíme natěsno k sobě a doplníme je drobnými květy pomněnek ve světlejším odstínu téže barvy.

FOTO: Holandská květinová kancelář