Křesla, židle a vaky s motivy květin se hodí nejen do dívčích pokojů, ale i do interiéru zařízeného v romantickém duchu. Při pořizování sedacího nábytku je však třeba brát v úvahu zejména jeho účelnost.

S knihou v ruce se vám bude nejlépe relaxovat  v ušáku či v hlubokém pohodlném křesle. Při neformálním posezení s přáteli zase oceníte sedací vak, jehož hlavní výhodou je velká variabilita a přizpůsobivost.

Křeslo Flower má ocelovou konstrukci, je vyplněno polyuretanovou pěnou o vysoké hustotě, potah je z pevného akrylového vlákna. Centrální noha je z oceli a to v bílé, černé nebo stříbrné barvě. Potahy jsou snímatelné.

Křeslo Flower má ocelovou konstrukci, je vyplněno polyuretanovou pěnou o vysoké hustotě, potah je z pevného akrylového vlákna. Centrální noha je z oceli a to v bílé, černé nebo stříbrné barvě. Potahy jsou snímatelné.

FOTO: Alax nábytek

 

Vlevo: sedací pytel BLUMEN má bavlněný potah s květinovým motivem. Vpravo: pytel Marimekko Fatboy Unikko.

Vlevo: sedací pytel BLUMEN má bavlněný potah s květinovým motivem. Vpravo: pytel Marimekko Fatboy Unikko.

FOTO: Sconto, Fatboy

Relaxační křeslo by mělo mít opěrku se sedákem v úhlu větším než devadesát stupňů. Výška sedací plochy by se měla pohybovat okolo 40 centimetrů. Područky by u pohodlného křesla měly být samozřejmostí. Bonusem navíc je jistě podnožka, lehce ji ale nahradí například přídavný taburet.

Židle s názvem TULIP mají tvar tulipánů, autorem designu je Eero Saarinen.

Židle s názvem TULIP mají tvar tulipánů, autorem designu je Eero Saarinen.

FOTO: Knoll

Křeslo na čtení by mělo podpírat hlavně bederní a krční část páteře. Při výběru sedacího nábytku pro občasné použití, např. laviček, se na praktičnost tolik ohlížet nemusíte.

Lavičky FLOR (španělsky květ) z kamene jsou umístěné v řadě za sebou a vytvářejí působivé květinové motivy (design: Mansilla a Tuñon).

Lavičky FLOR (španělsky květ) z kamene jsou umístěné v řadě za sebou a vytvářejí působivé květinové motivy (design: Mansilla a Tuñon).

FOTO: mmcité, Escofet

Pokud hledáte kompromis do kanceláře, tedy něco mezi křeslem a židlí, zvolte otočnou židli s polstrováním a područkami. Pokud je křeslo určeno k formálnímu užití,  hloubka sedáku by neměla být větší než cca 55 centimetrů.

Křeslo od designérů Campanových má sedák v podobě okvětních lístků. Je navrženo pro firmu Edra.

Křeslo od designérů Campanových má sedák v podobě okvětních lístků. Je navrženo pro firmu Edra.

FOTO: Milano fair

Popusťte uzdu fantazii a vpusťte si do interiéru trochu inspirace krásami přírody. Strohý interiér tak získá nový vzhled a pohled na křesla v podobě květin potěší všechny milovníky romantiky pro všední den.