Nejvyšší skříň je hlavním lákadlem pro všechny milovníky kuriozit. Nábytkový kus české výroby, který byl vyroben na Kutnohorsku, se pyšní se šířkou 407 cm a hloubkou 150 cm. Na výšku má rekordních 606 centimetrů.

Malovaná skříň gigantických rozměrů se poprvé představuje veřejnosti.

Malovaná skříň gigantických rozměrů se poprvé představuje veřejnosti.

FOTO: Tendence

Skříň s lidovými motivy je opravdovým unikátem, jak po stránce svých rozměrů, tak i co do uměleckého provedení, které je velmi zdařilé. Skříň je vyrobena ze smrkového a lipového dřeva a zdobí ji alegorická malba čtvero ročních období.

 

Čtvero ročních období bylo namalováno podle originálních předloh, zbytek designu skříně jsme vytvořili na základě inspirace z literatury.Dipl. Ing. Jan Bilý, majitel firmy Art-Style

 

Skříni dominuje tmavě vínová barva a ručně vyřezávaná šroubovice. Ta dala autorům skříně hodně práce. Nejvíc práce odvedl mistr řezbář, na výrobě celé skříně se ale podílela celá řada lidí. 

Vnitřek skříně si může budoucí majitel upravit podle svých požadavků.

Vnitřek skříně si může budoucí majitel upravit podle svých požadavků.

FOTO: Tendence

 

Největší oříšek byla celková konstrukce skříně a síla použitého materiálu. Dřevo se často ve větších rozměrech kroutí a praská. Vybírali jsme to nejlepší smrkové dřevo, které je řádně vysušené, abychom tomuto problému zamezili.autoři unikátní malované skříně

Manipulace s gigantickým nábytkových unikátem není vůbec snadná, váží totiž přes 1, 8 tuny. Podle jejích autorů bylo pak největším problémem obrácení skříně na bok. K tomu bylo třeba čtyř silných mužů.

I když skříň nebude běžně k dostání, vystavený unikát bude po zápisu do Guinnessovy knihy rekordů nabídnut k prodeji. Kupce by mohlo nalákat například to, že se dá rozložit na celkem deset kusů a pak také pokušení mít doma světový unikát. Cena této skříně je ale vysoká, pohybuje se v řádech miliónů korun.

Výroba grandiózní skříně pro celou rodinu trvala celé věky.

Na výrobu skříně se spotřebovalo přes 5 m³ dřeva.

FOTO: Tendence

Až do nynějška držela rekord skříň s výškou 4,57 metru. Tento kuriózní nábytkový kousek měl troje dveře a byl vyroben před pěti lety firmou Majestic Furniture and Interior Design v Číně. Česká skříň je tedy vyšší cca o 1, 5 metru.

Pokud si chcete tento ojedinělý nábytkový kousek prohlédnout, tak vězte, že skříň je k vidění až do neděle na veletrhu Tendence, kde se představuje celá plejáda nábytkových kousků a inspirativního vybavení do domácnosti mnoha stylů.

Veletrh se koná na PVA Letňany, otevřeno je od 10 do 18 hodin, v neděli jen do 16 hod. Plné vstupné vás vyjde na 150 Kč, od 14 hodin zaplatíte jen 120 Kč.