Knihovna s šikmo umístěnými policemi vytvoří ve vašem bytě zajímavé vizuální efekty. Prostor získá na dynamice a vy vytvoříte v bytě dojem pohybu. 

Aby byl dojem z interiéru dokonalý, doplňte pokoj stylovými dekoracemi ve stylu op-art, který s vizuálními optickými klamy rád pracuje. [celá zpráva]

Různě sklopené příčky v knihovně vytvářejí vizálně zajímavé efekty.

Různě sklopené příčky v knihovně vytvářejí vizuálně zajímavé efekty.

FOTO: Ligne Roset

Z křivé knihovny můžete udělat i dominantu vašeho pokoje či pracovny. Můžete ji nalakovat třeba na červenou barvu, která vás povzbudí k aktivitě a práci.

Atypická křivá knihovna.

Atypická křivá knihovna

FOTO: Alax

Skládejte k sobě různé díly, zkuste i experimentovat s různými policovými kousky. Pokud budou díly jinak barevné, tím lépe, dojem pohybu se tak ještě znásobí.

Nábytkový solitér Ozzz (design Jan Padrnos).

Nábytkový solitér Ozzz (design Jan Padrnos).

FOTO: Blackbox s.r.o.

Křivé knihovny vyniknou v minimalistickém, jednoduše zařízeném interiéru. Pokud ji umístíte do stísněných prostor, vytvoříte dojem chaosu a neuspořádanosti.

Spirálovité točité knihovny jsou hitem roku

Velmi oblíbené jsou letos spirálovité knihovny s organickými liniemi. Knihy na nich drží speciální spony. Pobaví i náročného milovníka designu.

Knihovna Snail má tvar ulity.

Knihovna Snail má tvar ulity.

FOTO: Kare

Žensky oblé linie vlnitých knihoven uberou interiéru na strohosti. Oproti klasickým knihovnám tak takové kousky dovedou interiér zútulnit a dodat mu na vlídnosti.

Mini knihovna, kterou můžete umístit klidně do ložnice nad postel a odkládat si do ní rozečtené knihy.

Mini knihovna, kterou můžete umístit klidně do ložnice nad postel a odkládat si do ní rozečtené knihy.

FOTO: www.kartell.it

Malé vlnité knihovny oceníte i jako dekorace. Samotné budou vypadat jako ozdobné stuhy. Můžete je tak umístit jako pouhou ozdobu interiéru.

Knihovna Snake opravdu připomíná svým tvarem hada.

Knihovna Snake opravdu připomíná svým tvarem hada.

FOTO: Kare

Nebojte se v interiéru experimentovat a vpusťte do něj pohyb. Křivé knihovny vám v tom pomohou a budou zajímavým ozvláštněním.