Podmořskému světu dominuje modrá barva vody a zelená barva rostlin. Snažte se proto tuto kombinaci zachovat i v pokoji.

Pastelové barvy děti nerozrušují

Držte se pastelových barev, které nebudou dítě znervózňovat, ale naopak jej příjemně uklidní. Vsaďte na výmalbu pistáciově zelenou nebo bleděmodrou barvou.

Dětskému pokoji domuje modrá barva a stylové dekorace.

Dětskému pokoji dominuje modrá barva a stylové dekorace.

FOTO: Wellemoebel

Zajímavých efektů docílíte nařasenými průsvitnými záclonami. Hezky na nich budou vypadat výšivky v podobě ryb nebo korálků.

Volte odolnou a antistatickou úpravu

U záclon volíme spíše vzdušné a hladké materiály, nejlépe s nešpinivou a antistatickou úpravou, která nám usnadní jejich údržbu.

Prim hrají i jemné záclony a korálky či výšivky.

Prim hrají i jemné záclony a korálky či výšivky.

FOTO: Ikea

Stěny pokoje můžete vylepšit moderními samolepkami, které nepoškodí výmalbu pokoje a po čase je můžete ze stěn lehce odstranit. Výhodou je, že jsou odolné proti znečištění a jsou omyvatelné mýdlovou vodou.

Výmalbu oživí samoplepy s mořskými motivy.

Výmalbu oživí samolepky s mořskými motivy.

FOTO: Babywelt


Na podlahu rozhodně patří huňatý koberec s vysokým vlasem v jemných tónech. Pokoj bude díky němu útulnější a bude působit přívětivěji. Nezapomeňte jej ale často čistit, mohou se v něm držet plísně a rozhodně se nehodí pro děti, které trpí alergiemi.

Alergické děti by v pokoji měly mít i lehce omyvatelnou pohovku, nesmí chybět ani ložní prálo, které je možné prát při vyšších teplotách.

Pokoj plný vodních motivů děti pobaví a potěší.

Pokoj plný vodních motivů děti pobaví a potěší.

FOTO: Wellemoebel

V dětském podmořském království by také neměla chybět pirátská truhla, do které si budou děti schovávat své poklady. Potěší je i vestavěné patro imitující námořní loď.

Pro větší děti se hodí třeba stěna imitující loď.

Pro větší děti se hodí třeba stěna imitující loď.

FOTO: Haba


Všechny materiály v dětském pokoji by měly splňovat hlavně požadavky na snadnou údržbu. Ideální podlahovou krytinou je pak linoleum, lamino nebo marmoleum, které stačí setřít vlhkým mopem.

Při zařizování dětského pokoje popusťte hlavně uzdu fantazii a nechte se inspirovat třeba právě interiérem ve stylu podmořské říše.