Základem je správně vybraná a dostatečně objemná šatní skříň. Ne každý má ale doma dost prostoru, to je možné řešit praktickými vaky. V létě budou sloužit na zimní oblečení a v zimě zase uskladní to letní. Jednoduše z nich vysavačem odsajete vzduch a ušetříte tak spoustu prostoru.

Ventily umožňují odsávání vzduchu vysavačem.

Ventily umožňují odsávání vzduchu vysavačem.

FOTO: Quelle

 

Vhod přijdou i závěsné látkové police do skříně nebo multifunkční věšák, na který pověsíte až 28 doplňků.

Vhod přijdou i závěsné látkové police do skříně nebo multifunkční věšák, na který pověsíte až 28 doplňků.

FOTO: Novinky.cz, Ikea

Správně zvolené skříně ale nabídnou víc, pořádek zajistí samostatný věšák na kalhoty, příjemné vybírání šatů zase osvětlená tyč se senzorem pohybu. Boty, pásky, ale i řadu dalších věcí z vaší garderóby pojmou další speciální úložné prostory.

I kravatám pak můžete dát pevné místo v kravatníku. Výsledkem je řád ve vašich věcech a právě přehled o tom, co kam patří, je zárukou úspěšného úklidu.

Základem jsou kvalitní úložné prostory.

Základem jsou kvalitní úložné prostory.

FOTO: Novinky.cz, Indeco

Vyplatí se i pomyslet na nevyužitý prostor pod postelí, stačí si pořídit úložný box nebo větší krabice a nebudete si muset lámat hlavu co s nepotřebným oblečením, které nechcete vyhodit, ale zrovna jej nenosíte.

 

Úložné boxy pod postel uspoří spoustu místa.

FOTO: Novinky.cz, Quelle


Pokud máte suchý prostorný sklep, tak neváhejte a pořádně ho využijte. Stačí si do něj pořídit dostatek polic a tyče na oblečení, dobrou službu vám udělají i závěsné systémy, které pořídíte za pár korun. Dokonale stačí obyčejná pojízdná skříň. Nezapomeňte ale oděvy chránit před prachem. 

Nezapomeňte také chránit oblečení uskladněné ve sklepě speciálním obalem.

Nezapomeňte také chránit oblečení uskladněné ve sklepě speciálním obalem.

FOTO: Novinky.cz, Ikea

A rada nakonec, nebojte se zbytečných věcí zbavit. Zeptejte se na možnost darování oděvů některému z dětských domovů apod. Ty šaty, které jste na sobě neměli už pět let, možná už jen zbytečně zabírají místo. Je třeba je neustále oprašovat, což akorát přidělává práci.