Základem je správně vybraná a dostatečně objemná šatní skříň. Ne každý má ale doma dost prostoru, to je možné řešit praktickými vaky. V létě budou sloužit na zimní oblečení a v zimě zase uskladní to letní. Jednoduše z nich vysavačem odsajete vzduch a ušetříte tak spoustu prostoru.

 

Správně zvolené skříně ale nabídnou víc, pořádek zajistí samostatný věšák na kalhoty, příjemné vybírání šatů zase osvětlená tyč se senzorem pohybu. Boty, pásky, ale i řadu dalších věcí z vaší garderóby pojmou další speciální úložné prostory.

I kravatám pak můžete dát pevné místo v kravatníku. Výsledkem je řád ve vašich věcech a právě přehled o tom, co kam patří, je zárukou úspěšného úklidu.

Vyplatí se i pomyslet na nevyužitý prostor pod postelí, stačí si pořídit úložný box nebo větší krabice a nebudete si muset lámat hlavu co s nepotřebným oblečením, které nechcete vyhodit, ale zrovna jej nenosíte.


Pokud máte suchý prostorný sklep, tak neváhejte a pořádně ho využijte. Stačí si do něj pořídit dostatek polic a tyče na oblečení, dobrou službu vám udělají i závěsné systémy, které pořídíte za pár korun. Dokonale stačí obyčejná pojízdná skříň. Nezapomeňte ale oděvy chránit před prachem. 

A rada nakonec, nebojte se zbytečných věcí zbavit. Zeptejte se na možnost darování oděvů některému z dětských domovů apod. Ty šaty, které jste na sobě neměli už pět let, možná už jen zbytečně zabírají místo. Je třeba je neustále oprašovat, což akorát přidělává práci.